SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Neslihan’ı alkışlıyor

CEV Şampiyonlar Ligi'nde Dörtlü Final'e yükselen Galatasaray'da Neslihan demir Güler'in performansı ayakta alkışlandı. Neslihan Demir Güler, Galatasaray'ı adeta tek başına finale taşıdı.

Güncellenme: 11:38, 07/04/2018
Galatasaray Neslihan’ı alkışlıyor

Neslihan Demir Güler… 1983 Eskişehir doğumlu. Lakabı ‘Demir Lady'. Sadece Türk voleybolunun değil dünya voleybolunun da gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından… Yeşilyurt, VakıfBank, Tenerife ve Eczacıbaşı'nda, Challenge Kupası hariç tüm turnuvalarda şampiyonluk sevinci yaşadı. Kariyerindeki tek eksiği, milli formayla büyük bir turnuvada altın madalya… Yaşayan efsane, 2017 yazında transfer olduğu Galatasaray'ı, tek başına dörtlü finale taşıdı.

İLGİLİ HABER Türk kadını Avrupa`da sahnede Türk kadını Avrupa`da sahnede

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi 6'lı play-off turunda İstanbul'da 3-2 yenildiği İgor Gorgonzola'yı İtalya'da 3-1 yenerek dörtlü final vizesi alırken, 99 sayının 38'inin altında onun imzası vardı. Takımın en büyük hücum silahı Kosheleva'nın yokluğunda sazı eline alan Neslihan, 5 ‘ace' ve 32 bitirici vuruşla sarı-kırmızılıları sırtladı. Galatasaray, tarihinde ikinci kez dörtlü finalde mücadele edecek. 2013'te İstanbul'da VakıfBank'ın kazandığı turnuvanın ev sahibi olan Galatasaray (Daikin), dördüncü sırayı almıştı.