SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Ağaoğlu’ndan çok özel açıklamalar

Trabzonspor başkan adayı Ahmet Ağaoğlu, plan ve projelerini anlattı. Ahmet Ağaoğlu, küçülmeye gitmeyeceklerini söylerken "Fedqa dersek batarız" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 11:52, 07/04/2018
Ahmet Ağaoğlu’ndan çok özel açıklamalar

Trabzonspor’un bugün başlayacak olağanüstü kongresinde başkan adayı olan Ahmet Ağaoğlu SÖZCÜ'ye özel açıklamalar yaptı. Adaylık kararının kolay olmadığını belirten Ağaoğlu, “Kulübün içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar yüzünden aday çıkmaması, üzerimde toplum baskısı oluşturdu. Bazı şeyler kilitlenme noktasına gelmişken birinin bu sorumluluğu alması gerekiyordu” dedi. “Camianın beklentilerinin çok büyük, taraftarın da çok sabırsız olması yönetimleri zorluyor” diyen Ahmet Ağaoğlu planlarını ve kurtuluş reçetesini anlattı.

İLGİLİ HABER Trabzonspor`da seçim zamanı Trabzonspor`da seçim zamanı

İyi futbolcu, büyük para değil

“Muharrem Usta da yanlış yaptığını ve bu şekilde işlerin yürüyemeyeceğini kabul etti. Camiadan 3 sene sabretmelerini istiyorum ama bilsinler ki bu takım her zaman yarışın içinde olacak. Sabır gösterin. Takım üzerinde, kulüp üzerinde baskı oluşturmayın. İyi şeyler zaman alır. Bu takım yarıştan koparsa batar. Bütün gelirleriniz düşer, marka değerini yitirmeye başlar. Gelir-gider dengesi sağlanacak, ileriye dönük programlar uygulanacak ve altyapı yeniden canlanacak. İyi futbolcu demek büyük para demek değil. Biz de Şark usulü falan abinin bilmem neyiyle sorunları çözemeyiz. Finansal sorun ciddi bir finansal bakış açısıyla çözülür. Kaynak yaratmak zorundasınız, gelirleri arttırmak ve borçlarınızı yapılandırmak zorundasınız.”

İLGİLİ HABER Ağaoğlu transfer politikasını eleştirdi Ağaoğlu transfer politikasını eleştirdi

Kurtuluş altyapıda

Şampiyonluk için illa isimli yıldızlara gerek yok. Bugün Barcelona'nın 18'inde 7-8 futbolcu var. Artık altyapıya inansın herkes ama planlı ve programlı. Pilot takımımız vardı: 1461 Trabzonspor. İvedilikle bu takımı canlandırmamız gerekiyor.

“Galatasaray’a yakışmadı”

Son maçta skorbordda yazan şeyler Galatasaray’a yakışmadı. Rakibi iğnelemek filan; bunlar kimseye hayır sağlamaz. Arkadaşlarımdan da ricam bu olacak, asla bu tür şeylerin içinde olmayacağız.”