SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konyaspor Osmanlıspor maçında skandal olay! Devre arasında köpekler ile saldırdı…

Atiker Konyaspor, dün Ankara'da oynanan Osmanlıspor maçında polisin, taraftarına köpekle saldırdığını iddia edip, olayla ilgili soruşturma başlatılmasını talep etti. 

Güncellenme: 13:59, 02/04/2018

Atiker Konyaspor kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, dün Ankara’da oynanan ve golsüz berabere sonuçlanan maçta taraftarına saldırı olduğunu belirtti. Saldırı anını ise bir taraftan cep telefonunun kamerasıyla kaydetti.

Maçın devre arasında stat dışında kalan taraftara polisin köpekle saldırıldığı belirtilen açıklamada, ”Görüntüler bir emniyet mensubunun keyfi uygulamasının boyutlarını gözler önüne sermektedir. Emniyet mensuplarının uyarıları doğrultusunda bulunduğu yerden ayrılmak için hareket eden taraftarımızın üzerine köpek salan polisin bu davranışını, camiamız adına esefle kınıyoruz. Atiker Konyaspor Kulübü olarak, İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Ankara Emniyet Müdürlüğümüzün konuyla alakalı inceleme başlatması, soruşturma açması ve nihayetinde gerekli müeyyidelerin uygulanmasını talep ediyoruz” denildi.

İşte Atiker Konyaspor’un yaptığı açıklama

 

Soruşturma açılmasını talep ediyoruz

Atiker Konyaspor'umuzun Osmanlıspor ile geçtiğimiz pazar günü Ankara'da oynadığı Süper Lig mücadelesinin devre arasında, dışarıda kalan taraftarımız ile emniyet güçleri arasında tasvip edilmeyen olaylar yaşanmıştır.

Görüntüler bir emniyet mensubunun keyfi uygulamasının boyutlarını gözler önüne sermektedir. Emniyet mensuplarının uyarıları doğrultusunda bulunduğu yerden ayrılmak için hareket eden taraftarımızın üzerine köpek salan polisin bu davranışını, camiamız adına esefle kınıyoruz.

Atiker Konyaspor Kulübü olarak, İçişleri Bakanlığı'mız, Emniyet Genel Müdürlüğü'müz ve Ankara Emniyet Müdürlüğü'müzün konuyla alakalı inceleme başlatması, soruşturma açması ve nihayetinde gerekli müeyyidelerin uygulanmasını talep ediyoruz.

Konunun yakından takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Yayınlanma Tarihi:13:29,