SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mısır’daki seçimlerde Mohammed Salah’a yaklaşık 1 milyon oy çıktı

Mısır’daki seçimlerde Mohammed Salah’a yaklaşık 1 milyon oy çıktı

İngiltere Premier Lig'de Liverpool forması giyen Mısırlı yıldız Mohamed Salah, ülkesinde düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gündemden düşmedi. Yaklaşık 1 milyona yakın seçmen, oy verdikleri kağıda yıldız futbolcunun adını yazdı

SKOR DIŞ HABERLER / Mısır’da geçtiğimiz günlerde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde futbolcu Mohamed Salah’a yaklaşık 1 milyon oy çıktığı öğrenildi.

1990’dan beri ilk kez Dünya Kupası sahnesine çıkacak olan Mısır’ın milli futbolcusu Mohamed Salah, bu başarının kilit isimlerinden biri oldu ve ülkesinde kahraman gibi karşılandı.

Liverpool’da sergilediği başarılı performansla da adından söz ettiren başarılı futbolcu, ülkesinde düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olmamasına rağmen oyların yüzde 5’ini aldı.

Seçmenlerin aday olan Moussa Mustafa Moussa ve Abdel Fattah Al Sisi’nin isimlerinin üzerini çizip oy verdikleri kağıda “Mo Salah” yazdıkları görüldü. Al Sisi’nin oyların yüzde 92’sini alarak kazandığı seçimle ilgili The Economist dergisinin verdiği bilgiye göre, Salah için yaklaşık 1 milyon oy kullanıldı.

25 yaşındaki futbolcu Mısır formasıyla çıktığı 55 maçta 33 gol atarken bu sezon Liverpool ile 41 maçta 36 gol atma başarısı gösterdi.

28 Mart 2018 Liverpool`un yıldızı Salah`tan öğrencilere korkutan sürpriz Liverpool'un yıldızı Salah, öğrencilere özel hazırlanan bir sürprizde yer aldı. 20 öğrenci televizyonda yayınlanan maçı spiker gibi seslendirirken, yıldız futbolcu bir anda saklandığı yerden ortaya çıkınca eğlenceli anlar yaşandı. İlgili Haberi Oku