SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Diyarbakır Stadyumu, Türkiye Kupası finaline hazırlanıyor

9 Mayıs'ta oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finaline ev sahipliği yapmaya hazırlanan Yeni Diyarbakır Stadyumu'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Güncellenme: 22:46, 30/03/2018
Yeni Diyarbakır Stadyumu, Türkiye Kupası finaline hazırlanıyor

9 Mayıs’ta oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası finaline ev sahipliği yapacak olan Yeni Diyarbakır Stadyumu’nda çalışmalara tam gaz devam ediliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, stadı yeni sezona hazır hale getirmeyi planlarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Mart tarihinde yaptığı açıklama ile Türkiye Kupası’nın Diyarbakır’da oynanacağını açıklamasıyla çalışmalar hız kazandı.

İnşaattaki çalışmalarla ilgili bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırımlar ve Tesislerden Sorumlu Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk yaptığı açıklamada, “33 bin kapasiteli stadyumun eksikliklerini gidermeye devam ediyoruz, 9 Mayıs’ta stadın kapıları seyircilere açılacak. 150 milyon TL’ye mal olan Yeni Diyarbakır Stadyumu, UEFA’nın güncel standartlarını da bünyesinde barındırıyor” dedi. İLGİLİ HABER Demir Grup Sivasspor Kardemir Karabükspor: 1-0 (Maç sonucu) Demir Grup Sivasspor Kardemir Karabükspor: 1-0 (Maç sonucu)