SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Everton’ın genç yıldızından Cenk Tosun’a övgüler

Everton'ın genç yıldızı Dominic Calvert-Lewin, milli golcü Cenk Tosun'dan övgüyle söz etti. Cenk'in tecrübesinden yararlanmaya çalıştığını dile getiren 21 yaşındaki futbolcu, "Cenk'in İngilizcesi çok iyi ve takıma uyum sağladı. Gülmeyi çok seviyor, iyi bir kalbi var" dedi.

Güncellenme: 07:16, 27/03/2018
Everton’ın genç yıldızından Cenk Tosun’a övgüler

Everton forması giyen genç golcü Dominic Calvert-Lewin kulübün resmi internet sitesine verdiği röportajda milli golcü Cenk Tosun’dan övgüyle söz etti. 21 yaşındaki futbolcu “Genç oyuncu olarak tecrübeli futbolculardan her şeyi öğrenmeniz gerekir. Dikkatli bir şekilde gözlem yapmalısınız. Eğer Cenk Tosun sizin takımınızda oynuyorsa, neden orada olduğunu ve ondan neler öğrenebileceğinize odaklanmalısınız. Onunla çok sık konuşuyorum ve bir şeyler öğrenmeyi deniyorum” diye konuştu.

‘Gülmeyi çok seviyor’

Çıktığı son üç maçta dört gol kaydeden Cenk Tosun’un takıma uyum sağladığına da değinen Calvert-Lewin, “Cenk’in İngilizcesi çok iyi ve takıma uyum sağladı. Gülmeyi çok seviyor, iyi bir kalbi var. Şu anda da sahada istediklerini yapıyor. Son 3 maçta 4 golü var” dedi. Everton ile 2023’e dek sözleşmesi bulunan Dominic Calvert-Lewin, bu sezon görev yaptığı 41 resmi maçta 8 gol attı ve 5 asiste imza attı.

İLGİLİ HABER Everton efsanesi Duncan Ferguson`dan Cenk Tosun açıklaması Everton efsanesi Duncan Ferguson`dan Cenk Tosun açıklaması