SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Diego Maradona’dan Lionel Messi’ye Dünya Kupası desteği!

Arjantin Milli Takımı ile Dünya Kupası zaferi yaşayamadığı için eleştirilerin hedefi olan Lionel Messi'ye, dünya futbolunun efsanesi olan vatandaşı Diego Maradona'dan destek geldi. Efsane futbolcu "Messi futboluna baksın, bir şey kanıtlamasına gerek yok" dedi.

Güncellenme: 16:33, 22/03/2018
Diego Maradona’dan Lionel Messi’ye Dünya Kupası desteği!

SKOR DIŞ HABERLER / Arjantin ve dünya futbolunun efsanesi Diego Maradona, Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi’nin kendisini kanıtlamak için Dünya Kupası’nı kazanmak zorunda olmadığını dile getirdi.

5 kez Ballon d’Or ödülünü kazanan ve sayısız başarıya imza atan Barcelona’nın Arjantinli futbolcusu Lionel Messi, Dünya Kupası kazanamadığı için eleştirilerin hedefi oluyor.

2014 Dünya Kupası’nda finalde Almanya’ya kaybeden Arjantin’in efsanesi Maradona, 30 yaşındaki futbolcunun herhangi bir şeyi kanıtlamak zorunda olmadığını ve Messi’nin futboluna bakması gerektiğini ifade etti.

Katıldığı bir etkinlikte konuşan Maradona, “Messi’ye oyunda kalmasını ve futboldan keyif almasını tavsiye ediyorum. Hiçbir şey göstermek zorunda değil. Sahadaki futboldan keyif almaya devam etmeli” dedi.

Arjantin’in 1986 yılında yaşadığı Dünya Kupası zaferinin başrolündeki Maradona, “Sol ayaklı ve futbolu seviyor. 57 yaşındayım ve sadece futbol oynayarak hayatta kaldım. Bana bak… Ölüyüm. Ama hala topu tekmelemek istiyorum ve sanırım çok benzer yanlarımız var” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Arjantin`in Independiente takımında dünyayı sarsan pedofili skandalı Arjantin`in Independiente takımında dünyayı sarsan pedofili skandalı