SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yunanistan’da tüm futbol maçları askıya alındı!

Yunanistan’da tüm futbol maçları askıya alındı!

Yunanistan'da AEK ve PAOK arasında oynanan maçta çıkan olaylarda, PAOK Başkanı'nın sahaya silahla silahla girmesi ve son günlerde futboldaki şiddet olaylarının artması nedeniyle ülkedeki tüm futbol maçları askıya alındı.

SKOR DIŞ HABERLER / Yunanistan’da AEK ve PAOK maçında çıkan olaylar sonrasında Yunanistan Spor Bakanı George Vassiliadis ülkedeki tüm futbol maçlarının askıya alındığı duyurdu.

İki takım arasında oynanan maçın son anlarında PAOK'un attığı gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Yaşanan itirazların ardından iki takımın yöneticileri sahaya daldı.

Sinirlerine hakim olamayan PAOK Başkanı Ivan Savvidis belindeki silahla verdiği görüntü kavganın boyutunu değiştirdi.

Geçtiğimiz günlerde ise yaklaşık 50 kadar PAOK taraftarı, federasyonun verdiği saha kapatma cezası nedeniyle bir televizyon kanalını basmıştı.

BAKAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Yaşanan bu görüntülerin ardından Yunanistan Spor ve Kültür Bakanı George Vassiliadis, maçın ardından yaptığı açıklamada liglere ara verilebileceğinin sinyallerini vermişti.

Olaylar karşısında cesur kararlar almaları gerektiğini söyleyen Vassiliadis, “Bugün ortaya çıkan görüntüler tüm PAOK'lu dostları ve futbolseverleri derinden yaralamıştır. Bunlar bana geçmişte yaşadığımız olayları hatırlattı. Böyle olağan dışı olaylar cesur kararlar almayı gerektirir. Uzun zaman sonra çekişmeli bir lig yarışı vardı. UEFA ile yapacağımız görüşmeden sonra zorlu bir karar alma gereği olursa da kimse bizi hedefimizden ayıramayacak” ifadelerini kullanmıştı

08 Mart 2018 Yunanistan`da PAOK taraftarları televizyon kanalını bastı! Olympiakos maçında çıkan olaylar nedeniyle puan silme ve saha kapama cezası alan Yunan PAOK Kulübü'nün yaklaşık 50 taraftarı ERT3 televizyon kanalını işgal etti. Taraftarlar sunucuya bir metin okuturken yaşanan olay ülkede gündeme oturdu. İlgili Haberi Oku

12 Mart 2018 Büyük skandal! Başkan silah ile sahayı bastı! Yunanistan Ligi'nde yarıda kalan PAOK - AEK maçında PAOK Başkanı Savvides belinde silahla sahaya girdi! Mücadele ertelendi. İlgili Haberi Oku