SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA’dan Trabzonspor açıklaması

FIFA, resmi bir açıklama yayınlayarak Trabzonspor'un, Matus Bero transferi nedeniyle Trencin'e olan borcunu ödemediğini ve bu nedenle bordo-mavililere bir dönem transfer yasağı getirildiğini ifade etti.

Güncellenme: 20:27, 09/03/2018
FIFA’dan Trabzonspor açıklaması

FIFA yaptığı resmi açıklama ile Trabzonspor’a bir dönem transfer yasağı getirdiğini duyurdu. Açıklamada, 29 Ocak tarihinde Matus Bero transferi nedeniyle Trabzonspor’un Trencin’e olan borcunu 1 ay içinde ödemesi yönünde uyarı yapıldığı, ancak bunun gerçekleşmediği vurgulandı. İLGİLİ HABER FIFA`dan Trabzonspor`a transfer yasağı! FIFA`dan Trabzonspor`a transfer yasağı!

30 günlük dönemde ödemenin gerçekleişmemesi üzerine bordo-mavili kulübün yaz transfer döneminde transfer yapamayacağı (yerli ya da yabancı oyuncuya lisans çıkartamayacak) ifade edildi. Trabzonspor ise daha önce yaptığı açıklamada “Karşı tarafın ödemeyi FIFA’ya bildirmemesinden kaynaklı ortaya çıkan bu durumun düzeltilmesi için gerekli girişimler başlatılmıştır” ifadelerini kullanmıştı. İLGİLİ HABER Trabzonspor`da büyük kriz! 2018`de maaşını alan yok! Trabzonspor`da büyük kriz! 2018`de maaşını alan yok!