SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kitaplar yakılmak için değildir’ diyen Murat Sökük, Galatasaray idmanında!

Kastamonu Tosya’da, babasına yakılması için verilen kitapları satarak okul ihtiyaçlarını karşılayan Murat Sökük, Galatasaray Kulübü'nün misafiri oldu.
Sarı kırmızılı takımın antrenmanını takip eden Sökük, Galatasaraylı futbolcularla ve teknik direktör Fatih Terim ile tanıştı.
“Kitaplar yakılmak için değil, okumak içindir” sözleriyle ses getiren Murat’a, teknik direktör Fatih Terim ve oyuncular tarafından imzalı bir forma hediye edildi.
Tosya Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Murat Sökük, babasına yakması için verilen kitapları Fevzi Paşa Mahallesi eski sebze pazarında açtığı sergiyle satarak harçlığını çıkartıyor.
Kitapları eğitimine devam edebilmek için sattığını belirten Sökük, "Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümünde okuyorum. Okul ihtiyaçlarımı gidermek için kitap satıyorum. Aileme destek oluyorum. Eğer durumum iyi olsaydı ilçede başlatılan kitap kampanyasına destek için yardımcı olurdum. Babama okuldan vermişler 'yak' diye bende yaktırmadım getirdim satıyorum. Okunması lazım. Kitaplar okumak için vardır, yakılmak için değil. Bunlar için tonlarca ağaç kesiliyor. Başka çarem yok. Dediğim gibi durumum iyi olsaydı kitapları bağışlardım” dedi.