SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Nikola Kalinic: ‘Neden Türkiye’de şoförler yayalardan nefret ediyor?’

Nikola Kalinic: ‘Neden Türkiye’de şoförler yayalardan nefret ediyor?’

Fenerbahçe'nin Sırp basketbolcusu Nikola Kalinic attığı tweet'le gündem oldu. Ünlü basketbolcu sorduğu soruyla Türkiye'deki trafik sorununu herkese sorgulatmayı başardı.

Sırp basketbolcu Türkiye’de yollarda yaşadığı deneyimlere dayanarak bir tweet attı ve o soruyu sordu: İngilizce olarak ‘Neden Türkiye’de şoförler, yayalardan nefret ediyor?’

Etkileşimi yüksek olan tweet’e Türk kullanıcılar ilginç yanıtlar verdi.

Bir kullanıcı bunun eğitimle ilgili olduğunu, Batı toplumlarında çocukların trafik kurallarına hassasiyet konusunda erken yaşlarda eğitildiğini belirtirken Türkiye’de ise birçok kişinin trafik kurallarını ehliyet sınavlarına çalışırken öğrendiğini savundu.

Nikola Kalinic bu tweet’e de bir yanıt vererek: ‘Evet ama daha fazla toleranslı olurlarsa daha fazla insan yürümeyi tercih eder, daha az insan otomobil kullanır. Daha az insan otomobil kullanırsa trafik sorunu da olmaz, herkes mutlu olur’ diye yazdı.

Konuyla ilgili daha birçok tweet atıldı.

28 Şubat 2018 Fenerbahçe`de turuncu devrim! Koç'un dev altyapı projelerine rakibi Yıldırım'dan cevap geldi. Başkan Aziz Yıldırım, konusunda uzman Hollandalı bir ekibi Türkiye getirerek tesisleri gezdirdi. Deneyimli ekiple anlaşan Yıldırım, üyelerle bu haberi kısa süre içinde paylaşacak. İlgili Haberi Oku