SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Usain Bolt hayallerini gerçekleştirdi! İşte takımı…

Usain Bolt hayallerini gerçekleştirdi! İşte takımı…

Dünyaca ünlü sprinter Usain Bolt, 2016 yılında açıkladığı futbolcu olma hayallerini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yaz yeni kariyeri için çalışmalara başlayan rekortmen atlet Usain Bolt, hedefinin bir gün taraftarı olduğu Manchester United'da forma giymek olduğunu söylemişti. Atletizmde kazandığı sekiz altın madalya,100 ve 200 metrede dünya rekorundan sonra Jamaikalı atletin futbolculuk kariyerine nerede başlayacağı merak konusuydu.

Önümüzdeki ay ortak sponsorluk anlaşmaları gereği Borussia Dortmund ile antrenmanlara çıkacak olan 31 yaşındaki sporcu, geçtiğimiz ay da Güney Afrika'nın profesyonel futbol takımlarından Mamelodi Sundowns ile antrenmanlara çıkmıştı. “Genelde rahat bir insanım ama futbol başka bir şey. Atletizme başladığım dönemde de kalabalıklardan biraz çekinmiştim ama kısa zamanda alışacağıma eminim” dedi.

Bolt bugün yaptığı açıklamayla Mamelodi Sundowns takımıyla anlaştığını duyurdu. Bolt'un takımı an itibarıyla Güney Afrika Ligi'nin lideri konumunda bulunuyor.

12 Şubat 2018 Usain Bolt`un çılgın partisi Jamaikalı efsane atlet Usain Bolt, 7 kadın arkadaşıyla katıldığı bir partide çılgınlar gibi eğlendi. İlgili Haberi Oku