SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bafetimbi Gomis baygınlık geçirdi

Galatasaray'ın yıldız golcüsü Bafetimbi Gomis, Kasımpaşa deplasmanında 6. dakikada saha içinde baygınlık geçirdi. Fransız golcüye derhal müdahale edilirken Gomis bir süre sonra ayağa kalktı ve 10. dakikada sahaya geri döndü. Gomis'in vazovagal senkop rahatsızlığı bulunuyor.

Güncellenme: 23:06, 18/02/2018
Bafetimbi Gomis baygınlık geçirdi

Süper Lig'in 22. haftasında Kasımpaşa deplasmanında mücadele eden Galatasaray'da Fransız futbolcu Bafetimbi Gomis, korkuttu. Müsabakanın 6. dakikasında sol taraftan kazanılan köşe vuruşu sırasında ceza sahası içinde bekleyen Gomis, bir anda yerde kaldı. Yıldız futbolcunun bayılmasının ardından sağlık ekipleri, teknik heyetten Hasan Şaş ile Ümit Davala ve takım arkadaşları hızlıca yanına koştu. Köşe vuruşunu kullanmaya hazırlanan kaptan Selçuk İnan da Fransız futbolcunun yere yığılmasının ardından arkadaşının yanına koştu.

İLGİLİ HABER Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce: Gomis`in bayılması son derece normal Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce: Gomis`in bayılması son derece normal

Vazovagal senkop rahatsızlığı bulunan ve zaman zaman bayılabilen Fransız golcünün yaşattığı korku dolu anlarda futbolcular derhal sağlık ekiplerini çağırırken yıldız golcüye sahada müdahale edildi. Gomis bir süre sonra ayağa kalkarken 10. dakikada oyun alanına geri döndü. Kendisini iyi hissettiğini sağlık ekibine aktaran Gomis oyuna devam etti. Vazovagal senkop hastalığı bulunan Gomis, aşırı stres durumlarında ani kalp ritmi dengesizliği nedeniyle beyne kısa süreli kan gitmemesinden dolayı baygınlık geçiriyor.

İLGİLİ HABER Bafetimbi Gomis`un sağlık durumu hakkında açıklama Bafetimbi Gomis`un sağlık durumu hakkında açıklama

Yayınlanma Tarihi:19:15,