SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic: ‘Anadolu Efes kazanmayı hak etti’

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, Anadolu Efes’in mücadeleyi kazanmayı hak ettiğini söyledi. Obradovic, "Oyuncularımla gurur duyuyorum ancak bugünkü gibi motivasyonsuz oynamak kabul edilebilir bir şey değil. Bir basketbol oyuncusunun kariyeri maksimum 15 yıl. Size verilen şansları değerlendirmeniz gerekiyor." dedi.

Güncellenme: 23:22, 14/02/2018
Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic: ‘Anadolu Efes kazanmayı hak etti’

PTT Erkekler Türkiye Kupası çeyrek final turunda Fenerbahçe Doğuş, Anadolu Efes'e 83-80'lik sonuçla mağlup oldu. Mücadelenin ardından Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Obradovic, Anadolu Efes'i galibiyet için tebrik ederek, “Kazanmayı hak ettiklerine inanıyorum. Maçın başı bizim için çok kötüydü. İlk çeyrekte Anadolu Efes'e sayı bulma şansı tanıdık. Ve eğer bir eleme maçı oynuyorsanız nasıl bir maç oynadığınızı anlamanız gerekiyor.

İlk çeyrekte Anadolu Efes, 26 sayı attı. Her şeyi yapmaya çalıştık. Oyuncularımla gurur duyuyorum, maça tekrar geri geldik. Anadolu Efes'in kazanmayı hak ettiğini düşünüyorum. Buradan olumlu şeyler çıkartmak lazım. Oyuncular gelecek maçlarda nasıl oynaması gerektiğini görmesi açısından. Fenerbahçe taraftarına desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER PTT Erkekler Türkiye Kupası | Fenerbahçe Doğuş 80-83 Anadolu Efes PTT Erkekler Türkiye Kupası | Fenerbahçe Doğuş 80-83 Anadolu Efes

“İlk çeyrek maçın sonucunu belirledi”

Zeljko Obradovic, Anadolu Efesli basketbolcu Bryant Dunston'ın müthiş bir maç çıkardığını söyleyerek, “Söylediğim gibi ilk çeyrek maçın sonucunu belirledi. 26 sayı atılırken izlemeleri en büyük hataydı. En iyi başlangıç olarak bu 5'i düşündüm. Benim de hatalarım var. Maç için bir plan yapıyorsunuz bunu takip etmelisiniz. Dunston müthiş bir maç oynadı. 40 dakika sahada kalmak gerçekten kolay bir şey değil” değerlendirmesini yaptı.

“Motivasyonsuz oynamak kabul edilir değil”

Sırp başantrenör, Anadolu Efes karşısında alınan galibiyeti unutup önlerindeki mücadelelere bakacaklarını aktararak, “Bugünkü gibi motivasyonsuz oynamak kabul edilebilir bir şey değil. Bir basketbol oyuncusunun kariyeri maksimum 15 yıl. Size verilen şansları değerlendirmeniz gerekiyor. Sayfayı çeviriyoruz ve önümüzdeki müsabakalar bakacağız” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Ergin Ataman: `Anadolu Efes`le kimsenin alay edemeyeceğini gösterdiler` Ergin Ataman: `Anadolu Efes`le kimsenin alay edemeyeceğini gösterdiler`