SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Goalball Milli Takım sporcuları milli görevi reddetti!

Goalball Milli takım sporcularından 6 futbolcu, kulüp antrenörlerinin milli takım hocası olmadığı sürece milli formayı giymeyeceklerini belirttiler. Sporcular "Hocamızı milli takıma isteriz" diyerek kampa katılmadılar.

Güncellenme: 11:21, 12/02/2018
Goalball Milli Takım sporcuları milli görevi reddetti!

Devlet sporcusu unvanı olan ve maaş alan Goalball Milli Takım sporcularından 6 futbolcunun, kulüp antrenörlerinin milli takım hocası olmadığı sürece, milli takımında görev almak istemediklerini belirterek Görme Engelliler Federasyonu’na dilekçe verdikleri ortaya çıktı.

9 Şubat’ta başlayan ve 18 Şubat tarihine kadar sürecek olan Goalball Milli takımın Bolu’daki seçme ve hazırlık kampına davet edilen sporcuları arasında bulunan Ankara Goalball Kulübü’nden Sercan K., Abdullah A., Yunus Emre A.,  Tuncay K., Tekin Okan D. ile Ankara Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu Hüseyin A.’nın federasyonun milli davetini reddettikleri öğrenildi.

İLGİLİ HABER Amatör sporlarda neler oluyor? Türkiye Kayak Federasyonu`na Mali Genel Kurulu iptal edildi.. Amatör sporlarda neler oluyor? Türkiye Kayak Federasyonu`na Mali Genel Kurulu iptal edildi..

İddiaya göre bu sporcular Milli takımda antrenörlük görevine Gökhan İnce getirilmediği sürece Milli daveti kabul etmeyecekleri yönünde Görme Engelliler Federasyonu’na dilekçe verdiler.

2016 yılında yeni yönetimle çalışmak istemediğini belirterek Milli takım teknik direktörlüğü görevini bırakan Gökhan İnce’yi destekleyen sporcularının bir çoğu devlet sporcusu ve devletten maaş alan sporcular.

İLGİLİ HABER Goalball nedir, nasıl oynanır? Goalball Milli Oyuncuları milli görevi reddetti Goalball nedir, nasıl oynanır? Goalball Milli Oyuncuları milli görevi reddetti

Konu ile ilgili olarak federasyon yetkilileri şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmazken, konunun disiplin kuruluna sevkedildiği ve alınacak karardan sonra gerekli açıklamanın yapılacağı belirtildi.

İLGİLİ HABER Ali Koç: Fenerbahçeli değişim istiyor, ümidi de bende görüyor Ali Koç: Fenerbahçeli değişim istiyor, ümidi de bende görüyor

Yayınlanma Tarihi:10:54,