SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Goalball Milli Takım sporcuları milli görevi reddetti!

Goalball Milli Takım sporcuları milli görevi reddetti!

Goalball Milli takım sporcularından 6 futbolcu, kulüp antrenörlerinin milli takım hocası olmadığı sürece milli formayı giymeyeceklerini belirttiler. Sporcular "Hocamızı milli takıma isteriz" diyerek kampa katılmadılar.

Devlet sporcusu unvanı olan ve maaş alan Goalball Milli Takım sporcularından 6 futbolcunun, kulüp antrenörlerinin milli takım hocası olmadığı sürece, milli takımında görev almak istemediklerini belirterek Görme Engelliler Federasyonu’na dilekçe verdikleri ortaya çıktı.

9 Şubat’ta başlayan ve 18 Şubat tarihine kadar sürecek olan Goalball Milli takımın Bolu’daki seçme ve hazırlık kampına davet edilen sporcuları arasında bulunan Ankara Goalball Kulübü’nden Sercan K., Abdullah A., Yunus Emre A.,  Tuncay K., Tekin Okan D. ile Ankara Görme Engelliler Spor Kulübü sporcusu Hüseyin A.’nın federasyonun milli davetini reddettikleri öğrenildi.

07 Şubat 2018 Amatör sporlarda neler oluyor? Türkiye Kayak Federasyonu`na Mali Genel Kurulu iptal edildi.. Amatör spor federasyonlarında sular durulmuyor. Son 3 ayda Türkiye Güreş Federasyonu Olağan Genel Kurulu, Judo Federasyonu seçimleri, Cimnastik Federasyonu Genel Kurulu , Boks Federasyonu'nun 2012 Olağan Genel Kurulu ve Türkiye Kayak Federasyonu'nun Mali Genel Kurul'u iptal edildi. İlgili Haberi Oku

İddiaya göre bu sporcular Milli takımda antrenörlük görevine Gökhan İnce getirilmediği sürece Milli daveti kabul etmeyecekleri yönünde Görme Engelliler Federasyonu’na dilekçe verdiler.

2016 yılında yeni yönetimle çalışmak istemediğini belirterek Milli takım teknik direktörlüğü görevini bırakan Gökhan İnce’yi destekleyen sporcularının bir çoğu devlet sporcusu ve devletten maaş alan sporcular.

12 Şubat 2018 Goalball nedir, nasıl oynanır? Goalball Milli Oyuncuları milli görevi reddetti Goalball Milli Takımı'nda yer alan 6 sporcu milli görevi reddetti. Bu gelişmenin ardından Goalball nedir, nasıl oynanır, kuralları nelerdir merak edilmeye başlandı. İşte Goalball hakkında merak edilenler... İlgili Haberi Oku

Konu ile ilgili olarak federasyon yetkilileri şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmazken, konunun disiplin kuruluna sevkedildiği ve alınacak karardan sonra gerekli açıklamanın yapılacağı belirtildi.

11 Şubat 2018 Ali Koç: Fenerbahçeli değişim istiyor, ümidi de bende görüyor Fenerbahçe Kulübünün haziran ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında başkan adayı olacağını açıklayan kulübün eski asbaşkanlarından Ali Koç, Fenerbahçelilerin değişim istediğini, ümidi de kendisinde gördüğünü söyledi. Koç, başkan seçilmesi halinde kulübe hatırı sayılır bir sermaye girdisi yapacağı sözünü verdi. İlgili Haberi Oku