SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman’dan ‘İstiklal Marşı’ önerisi

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Afrin harekatında şehit düşen askerler için maçlardan önce İstiklal Marşı okunması önerisinde bulundu.

Güncellenme: 13:44, 12/02/2018
Ergin Ataman’dan ‘İstiklal Marşı’ önerisi

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Türkiye'nin bulunduğu hassas dönemde basketbol camiası olarak duyarlılıklarını göstermeleri gerektiğini belirterek, “NBA'de olduğu gibi, sezon boyunca, her iki takımın birlikte açtığı Türk Bayrağı eşliğinde İstiklal Marşımız çalınmalı” dedi.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Afrin'de yapılan Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerler için basketbol camiasının da destek olması önerisinde bulundu. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nu etiketleyerek paylaştığı yazıda Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde, basketbol camiası olarak duyarlılığımızı göstermeli, kenetlenmeyi salonlardan başlatmalıyız. NBA'de olduğu gibi, sezon boyunca, her iki takımın birlikte açtığı Türk Bayrağı eşliğinde İstiklal Marşımız çalınmalı.”

İLGİLİ HABER Orhun Ene`den örnek davranış! Takımının attığı basketi iptal ettirdi Orhun Ene`den örnek davranış! Takımının attığı basketi iptal ettirdi

Yayınlanma Tarihi:13:43,