SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samsunspor kayyuma kaldı

TFF 1'inci Lig takımlarından Samsunspor, bugün gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul'da kimsenin başkanlığa aday olmamasından ötürü, kulüp tarihinde ilk kez kayyuma kaldı. Samsunspor, Vali Osman Kaymak'ın atayacağı kayyuma devredilecek. 

Güncellenme: 22:07, 26/01/2018
Samsunspor kayyuma kaldı

TFF 1’inci Lig takımlarından Samsunspor’da ilki 20 Aralık ikincisi ise 28 Aralık 2017’de yapılan kongrelerde başkan adayı olmamasından dolayı divan kurulu görevi mevcut başkan Erkurt Tutu’ya vermişti. Erkurt Tutu ve ekibi ise 29 Aralık 2017’de istifa etmiş ve kulüp Samsunspor Başkanlık Divan Kurulu’na kalmıştı.

Divan kurulu ise yaptığı görüşmeler sonrasında ilki 19 Ocak ikincisi ise 26 Ocak’da yapılmak kaydıyla olağanüstü genel kurul kararı alındığını açıklamıştı. İlki ertelenen gerel kurulun ikincisi bugün Kongre Yıldıray Çınar Kültür Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ediz Durmuş Bilgin başkanlığında divan başkanlığı oluşturuldu. Öneri ve temennilerin konuşulduğu kurulda aday olmamasından dolayı, kulüp tarihinde ilk kez kayyuma kaldı. Samsunspor, Vali Osman Kaymak’ın atayacağı kayyuma devredilecek.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Samsun Valiliği, Samsunspor'un kayyum sürecinin kendi takiplerinde olacağını açıklayarak taraftarların müsterih olmasını istedi.

Samsunspor'un bugün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda yönetim kurulu oluşturulamadığından dolayı Samsunspor Kulüp Yönetimi kayyuma kaldı. Kayyum süreci hakkında açıklama yapan Samsun Valiliği, “Bu durumda ilk olarak, divan heyetince alınan karar Valiliğimiz İl Dernekler Müdürlüğüne bildirilecektir. Daha sonra, İl Dernekler Müdürlüğü Sulh Hukuk Mahkemesine müracaat ederek temsil kayyum heyeti görevlendirilmesini talep edecektir. Temsil kayyum heyeti, Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından alınan kararla görevlendirilecektir. Bu süre zarfında; mali imkanlara sahip, güven veren bir yönetim oluştuğunda, temsil kayyum heyeti alacağı kararla en kısa zamanda görevini yeni yönetime devredecektir. Samsunsporumuza gönül vermiş tüm taraftarlarımızdan, başından sonuna kadar Valiliğimizin destek ve takibinde gerçekleştirilecek olan bu yeni oluşum sürecinde müsterih olmalarını ve bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da desteklerini esirgememelerini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİRDEN SAMSUNSPOR’A 700 BİN TL DESTEK

Valilik açıklamasında ayrıca, “Samsunspor'a destek için 05 Ocak'ta başlattığımız yardım kampanyasının dışında, 25 Aralık 2017 tarihinden günümüze kadar Samsunspor'a doğrudan 700 bin TL katkıda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederiz” denildi.

Yayınlanma Tarihi:18:29,