SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’ta Cyle Larin krizi sürüyor! Lisansını vermediler

Beşiktaş’ta Cyle Larin krizi sürüyor! Lisansını vermediler

Orlando City yöneticisi Diogo Kotscho, Beşiktaş'ın Cyle Larin transferiyle ilgili konuştu. Cyle Larin için Beşiktaş’ın kendileriyle anlaşmasını beklediklerini ifade ederek “Aksi takdirde futbolcunun lisansı için gereken belgeleri Türkiye’ye göndermeyiz” dedi.

Beşiktaş'ın Orlando City'den kadrosuna kattığı ancak transferi resmen sonuçlanmayan Cyle Larin’de belirsizlik sürüyor.

Amerikan kulübünün, sözleşmesindeki uzatma opsiyonunu tek taraflı kullandığını öne sürerek takımdan ayrılan ve siyah-beyazlıların yolunu tutan 22 yaşındaki futbolcuya kulübü ise, bu kontratın altında imzası bulunduğunu söylemiş, ardından transferde beklemeye geçilmişti.

Milliyet Gazetesi’ne konuşan Orlando City Kulübü yöneticilerinden Diogo Kotscho, oyuncunun sözleşmesinin devam ettiğine yönelik evrakları siyah-beyazlılara gönderdiklerini savunarak  “Cyle Larin bizim sözleşmeli oyuncumuz. Beşiktaş'ın bizimle anlaşmasını ve futbolcunun bedelini vererek transferi gerçekleştirmesini bekliyoruz” dedi.

25 Ocak 2018 `Come to Beşiktaş` yazdı anahtarlık geldi Yemek sipariş eden bir Beşiktaş taraftarı, not kısmına 'Come to Beşiktaş' yazdı. Bunun üzerine restoranın kendisine yaptığı jesti paylaşan taraftar, sosyal medyada çok konuşuldu. İlgili Haberi Oku

“BELGELER OLMAYINCA OYNATAMAZLAR”

Kendisine aksi bir durumla karşılaşmaları halinde nasıl bir tavır sergileyeceklerini sorduğum Kotscho, “Bu durumda oyuncunun evraklarını Türkiye'ye göndermeyiz. Lisans alınabilmesi ve futbolcunun sahaya çıkması için gerekli bu belgeler olmadan Larin'i oynatamazlar” dedi.

Öte yandan Beşiktaş ile idmana bile çıkan Kanadalı forvetin bu görüntüleri, Orlando City camiasında rahatsızlık yarattı. Özellikle taraftarlar sosyal medyada bu konuda pek çok paylaşımda bulunarak mutsuzluklarını dile getirdi.

Oyuncuya kızgınlıklarını yaptıkları eleştirilerle dile getiren taraftarların, hayal kırıklıklarını gizleyemedikleri görüldü.