SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ferhat Arıcan madalyalarını saklayacak yer bulamıyor

Ferhat Arıcan madalyalarını saklayacak yer bulamıyor

Ülkemizin son dönemde yetiştirdiği en önemli cimnastikçilerden biri olan Ferhat Arıcan, kelimenin tam anlamıyla madalya koleksiyoneri oldu.

Geçen yıl İzmir Büyükşehir Belediyespor’dan Altınordu’ya transfer olan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, 2005-2017 yılları arasında aralıksız üst üste 12 kez Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Dünya Kupası, Gençlik Olimpiyatları, Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunları’nda bir çok kez kürsüye çıkan Ferhat Arıcan, kazandığı yüzlerce madalyayı saklayacak yer bulamıyor.

06 Ocak 2018 Efe Çetiz 12 yaşında tarihe geçti! Dünya rekortmeni artık İzmir`den... İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Sporları Salonu'ndan yetişen sporcular, elde ettikleri başarılarla dünya çapında da yankı uyandırmaya başladı. ‘Buzun Efe'si lakaplı 12 yaşındaki Efe Çetiz, Dünya Basic Novice A Boys kategorisinin teknik kısmında 23.03 puanla ‘dünya rekoru' kırdı. İlgili Haberi Oku

Ülkemizi 2016 Rio Olimpiyatları’nda temsil etme gururu yaşayan, Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda 8’inci sırayı elde eden 24 yaşındaki cimnastikçi, kendi adını taşıyan üç hareketi literatüre geçirerek Türk cimnastiğinde tarih yazdı. Şimdiki hedefini “2020 Tokyo Olimpiyatları” olarak belirleyen Ferhat Arıcan, “Bu yıl kariyerimin en yoğun ve zorlu yarışma dönemini yaşayacağım. Olimpiyatlarda kürsüye çıkan ilk Türk cimnastikçi olarak tarihi bir başarıya daha imza atmayı hedefliyorum” diye konuştu.