SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’dan Arda Turan transferiyle ilgili açıklama

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’dan Arda Turan transferiyle ilgili açıklama

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Arda Turan ve Barcelona ile yapılan görüşmenin detaylarını açıkladı.

Medipol Başakşehir’de son günlerin tek gündemi olan Arda Turan konusunda Başkan Göksel Gümüşdağ’dan bir açıklama geldi. Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Barcelona’da forma giyen milli futbolcu Arda Turan’ın transferi ile ilgili “Arda ile vakit geçirdim ve kendisinin Medipol Başakşehir formasını giymekten çok mutlu olacağını gördüm. Prensipte olumlu bir izlenimle geri dönüyorum” dedi.

09 Ocak 2018 Evren Turhan`dan Arda Turan`a: Gelme kardeşim benim Türkiye`ye gelme Galatasaraylı eski futbolcu ve TRT Spor yorumcusu Evren Turhan, Arda Turan'ın Türkiye'de Galatasaray'dan başka takımda oynamasını istemediğini söyledi. İlgili Haberi Oku

İşte Göksel Gümüşdağ’ın resmi internet sitesinden yaptığı Arda Turan açıklaması:

“Arda Turan ile kulübümüz arasındaki görüşmelerin basına yansıyan detayları hakkında resmi bir açıklama yapmak istiyorum:

Arda'nın Barcelona'dan ayrılma ihtimali sonrasında bir dizi görüşmeler yaptık ve geçtiğimiz Pazar günü kulüp avukatımızı İspanya'ya gönderdik. Bazı olumlu gelişmeler neticesinde Asbaşkanlarımız Mustafa Saral, Mesut Altan, Ömer Ayvacı ile oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri ile bir araya gelmek için, İspanya'ya geldiler. Ben de onlarla birlikte, Arda ile yüz yüze konuşmak, kulüpler arası anlaşma sağlandığı takdirde Medipol Başakşehir'de oynamak hakkında gerçekten ne hissettiğini öğrenebilmek için İspanya'ya geldim.

Ekibimiz ve oyuncu temsilcisi gün boyu bir dizi görüşme yaparken, ben Arda ile vakit geçirdim ve kendisinin Medipol Başakşehir formasını giymekten çok mutlu olacağını, yeniden zirveye çıkmaya hazır olduğunu, hırsını, isteğini gördüm, hedeflerini dinledim, akabinde Barcelona kulübü CEO'su Oscar Gomar ile bir görüşme yapıldı.

Kısaca söyleyebilirim ki, Arda'nın arzulu ve hırslı, bize karşı çok istekli olması, kulübün oyuncuyu bize vermeye sıcak bakması, bizim için büyük bir maliyet olmasına rağmen, özellikle iki büyük sponsorumuzun bu transferin gerçekleşebilmesi için yapmaya hazır olduğu büyük fedakarlıklar sebebiyle prensipte olumlu bir izlenimle geri dönüyorum.

Tabi ki spor medyasının heyecanını anlıyorum ve aynı heyecanı ben de yaşıyorum. Fakat Barcelona kulübünün kurumsal yapısına saygı göstermeli ve transferin gerçekleşebilmesi için gereken prosedürlerin tamamlanmasını beklemek zorundayız. Prensipte birçok konuda anlaşmış olmamıza rağmen, fiiliyatta hala atılması gereken birkaç adım var. Ekibim, oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri temas halindeler. Umut ediyorum ki olumlu bir sonuçla geri döneceklerdir.

Saygılarımla,

Göksel Gümüşdağ”

Göksel Gümüşdağ, beIN Sports’a yaptığı açıklamada ise Arda Turan’ı 1.5 yıllığına kiralamak istediklerini ve transferin birkaç gün içinde netleşeceğini söyledi.

09 Ocak 2018 Arda Turan`dan Başakşehir açıklaması! İlgili Haberi Oku

ABDULLAH AVCI “KAPILARIMIZ SONUNA KADAR AÇIK” DEMİŞTİ

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Arda Turan’ın transfer iddiaları sorulduğunda, “Kapımız Arda Turan’a sonuna kadar açık” şeklinde yanıt vermişti.