SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman, Cenk Tosun’un transferinde oyuncunun isteğinin ön planda olduğunu belirtirken, “Çok iyi bir futbolcuyu çok makul bir fiyata aldılar. Türkiye’de çok yüksek ancak Avrupa’da çok makul fiyatlar. Cenk, Türkiye’de değil de Portekiz’de parlasaydı 70-80 milyon Euro’ları görebilirdi. Transferde Cenk’in etkisi çok önemli oldu, oyuncumuz da orada oynamak istedi. Türkiye’yi de Premier Lig seviyesine çıkartmak zorundayız, bunları sağladığımız zaman zaten oyuncularımız da daha fazla değer kazanacak. Hep söylüyorum, Beşiktaş’ta al al al dönemi bitti, bundan sonra sat sat sat dönemi var. Kulüpler batma noktasına geldi ama biz üç senede 80 milyon Euro’luk oyuncu pazarladık” dedi.

‘DİYELİM Kİ CENK TOSUN’U SATMADIK…’

Cenk Tosun’un yerine bir transfer yapma konusunda aceleci olmadıklarını söyleyen başkan, “Cenk’in Allah yolunu açık etsin, Beşiktaş camiası onun evi. Ne zaman istiyorsa kapılar açık. Çin’den isteyenler de oldu, hem bize hem de kendisine daha yüksek paralara teklif ettiler ancak kendisi Premier Lig’i istedi. Beşiktaş’ta transfer bitmez, bütün oyuncuları takip ediyoruz, karakterlerine bakıyoruz ama Beşiktaş’ın şu anki kadrosu da hem ligi hem Şampiyonlar Ligi için yeterli. Diyelim ki Cenk’i satmadık, Cenk sakatlandı, o zaman ne olacak? Takıma takviye yapmayı düşünüyor muyuz, evet ama devre arası transferleri riskli. Babel ve Marcelo devre arası transferleri ancak başarısız olduklarımız da var” diye konuştu.

”ARDA İLE İLGİLİ POZİTİF DÜŞÜNÜYORUM AMA…”

Arda Turan transferinin gündemde olup olmadığı sorulan yönetici, “Arda Turan bizim çok sevdiğimiz bir oyuncu, pırlanta gibi bir çocuk. Çok popüler bir oyuncu ve Barcelona’nın futbolcusu. Basının çok etkisi oldu, Türk basını da aynı şekilde oyuncuyu çok fazla öne çıkarttı. Arda ile ilgili pozitif düşünüyorum ancak Beşiktaş’ın kadrosu ve oyun kurgusu belli. Bazıları duygusal bakar işe ama bizim böyle bir lüksümüz yok. Mantıklı hareket etmek zorundayız. Arda için kimin ne söylediği benim için önemli değil, kimseye bakmam ama şu anda gündemde yok” cevabını verdi.

”TOSİC’E TEKLİF VAR MI? DEMBA BA GELİYOR MU?”

Tosic’e teklif olmadığını söyleyen Orman, Demba Ba transferi için ise, “Tosic bizim çok sevdiğimiz bir oyuncu şu ana kadar bize gelen bir teklif yok, bizimle devam edecek. Benim kişisel olarak da çok beğendiğim bir oyuncu, 15 Temmuz’daki duruşu da önemliydi. Demba Ba bizim ailemizin bir parçası, Beşiktaş büyük bir aşktır. Demba Ba uzun bir süre sakatlık geçirdi ve geçen sezon da sakatlığı nüksetti yoksa bu sezona Demba Ba ile başlardık, şu anda da sakatlığının son durumu ne bilmiyorum, raporları incelemek gerekiyor, daha sonra bir karar veriririz ifadelerini kullandı.