SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Arda sözleri! ‘Konuşurken gözleri doldu…’

Bir süredir İstanbul'da olan ve adı her gün transfer haberleriyle anılan Arda Turan ile buluşan Rıdvan Dilmen görüşmenin detaylarını anlattı.

Güncellenme: 09:45, 29/12/2017
Rıdvan Dilmen’den Arda sözleri! ‘Konuşurken gözleri doldu…’

Rıdvan Dilmen, bir süredir İstanbul’da olan Arda Turan’la konuştu ve oyuncunun geleceğiyle ilgili sorulara yanıt aradı. Beşiktaş iddiaları, Fatih Terim, Barcelona’daki geleceği, Türkiye’de oynayıp oynamayacağı konuları cevabını buldu. İşte o izlenimler…

İkili arasında gerçekleşen bu buluşmanın fotoğrafları Dilmen tarafından sosyal medyada paylaşılınca farklı yorumlar peşi sıra geldi. Buluşmanın perde arkasını anlatan Dilmen’in ilk sözleri, “Fenerbahçe’ye geliyor” oldu. Sonrasında da, “Arda’nın kiminle fotoğrafı çıksa onunla yazıyorlar. Beşiktaşlı Tolga ile bir araya gelince Beşiktaş dediler, şimdi de benim yanımda görenler ‘Fenerbahçe ile anlaştı’ yazabilir” dedi.

İLGİLİ HABER 'Evladına bakar gibi...' Herkesin konuştuğu fotoğraf! 'Evladına bakar gibi...' Herkesin konuştuğu fotoğraf!

ARDA TÜRKİYE’YE GELECEK Mİ?

Zor gözüküyor… Arda Barcelona’da yılda 7 milyon Euro kazanıyor. 2.5 yıl daha kontratı var. Dünyanın en büyük kulübünde. Evet futbol oynamak istiyor. Teklifler de var. Ama Türkiye’de hiçbir kulüp onun aldığı parayı veremez. İtalya’dan Milan, İngiltere’den Everton Arda’yı en ciddi şekilde isteyen kulüpler. Eğer gitmek isterse onlardan birini tercih eder. Türkiye’den kimseyle görüşmedi ama futbol oynamayı çok istiyor. Bir tarafta da dünyanın en büyük kulübünde. Sakatlığını atlatmış durumda. Ona git diyen yok ki? Geçtiğimiz yıllarda ya 11 oynuyordu ya 12. adamdı. Sakatlıktan dolayı takımdan uzak kaldığını düşünüyor. Takım arkadaşlarıyla da sorunu yok. Messi ve Suarez’le olan hoş sohbetlerini de anlattı. Ama bunları benim paylaşmam doğru olmaz.

Galatasaray’ın başına yeniden Fatih Terim geldi… Olur da Galatasaray bu rakamı karşılarsa Galatasaray’a döner mi?

G.Saray’ı konuşurken gözleri doluyor Arda’nın… Kendisi hakkında camia ve taraftarlar arasından çıkan çatlak sesler onu çok üzüyor. ‘Galatasaray benim yuvam, ben onlara ne yaptım’ diyor! Bu hepimiz için geçerli, herkes herkese sallıyor. Ben de kendi camiamdan tepki alıyorum zaman zaman. Arda’nın G.Saray’a verdiği desteği kimse yadırgayamaz…

‘FATİH TERİM BİZİM HOCAMIZ’

Terim’in dönüşü için ne düşünüyor?

‘Fatih Terim bizim hocamız, o iyi olsun’ diyor ama Fatih Hoca’yla şampiyon olunur mu, başarı gelir mi konusunda bir yorum yapmaktan kaçınıyor.

Ocak ayı Arda için çok kolay geçecek gibi görünmüyor o zaman… Ya kendini kanıtlayacak ya da gidecek diyebilir miyiz?

Arda bizim için gurur kaynağı… Bence dünyanın en büyük kulüplerinde oynamaya devam etsin. Arda’nın aldığı paraya yaklaşacak kulüp yok… Ama o da oynamak istiyor. Bu şansı da Barcelona’da bulmak istiyor. Ocak ayı onun için zor geçecek. Ama o zorlukların üstesinden gelmeyi bilir.

Yayınlanma Tarihi:08:41,