SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, “Başkana 5 yıllık daha imza atabileceğimi belirttim”

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor'un teknik direktörü Marius Sumdica, hakkında çıkan ayrılık iddialarına kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile yanıt verdi.

Güncellenme: 14:46, 20/12/2017
Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, “Başkana 5 yıllık daha imza atabileceğimi belirttim”

Hakkında transfer iddiaları gündeme gelen Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, yaptığı açıklamasında, “Daha önce yapılan tekliflerin gündeme yeni gelmesi, zirveye yaklaştığımız şu günlerde konsantrasyonumuzun düşürülmesine yöneliktir” ifadesinde bulunarak, Başkan Erol Bedir’e 5 yıllık daha imza atabileceğini belirttiğini ifade etti.

Kayserispor’un resmi internet sitesinde Teknik Direktör Marius Sumudica’nın imzası ile yayımlanan açıklama şu şekilde:

“Son günlerde çeşitli yayın organlarında benim Türkiye veya diğer ülke futbol takımlarından teknik direktör olarak teklif aldığım ve bir müddet sonrada konunun netleşeceği gibi haberler çıkmaktadır.

Görevlerini profesyonel olarak sürdüren, takımlarıyla yaptıkları sözleşmenin süre ve diğer şartlarına göre çalışan futbolcu, teknik direktör gibi şahıslar başarılı oldukları veya diğer gerekçelerle yeni tekliflerin gelmesi doğaldır.

Ancak; Şahsımla ilgili daha önce yapılmış bir teklifin veya tekliflerin, son maçlardaki aldığımız başarılı sonuçlarla birlikte zirveye yaklaştığımız şu günlerde tekrar gündeme gelmesi tamamen benim dışımdadır ve biraz da hafta sonu oynayacağımız Malatyaspor ve sonraki maçımız Antalyaspor müsabakaları öncesi konsantrasyonumuzun düşürülmesine yönelik faaliyetlerdir diye düşünüyorum.

Benim, Kayserispor’la 2 yıllık kontratım mevcuttur. Memnuniyet olmadığı takdirde kulübümün beni göndermesi veya benim kulüpten ayrılmam için tazminat maddeleri de bulunmaktadır. Halen görev yaptığım ve 2 yıllık kontratımı başarıyla tamamlamayı düşündüğüm kulübümden herhangi bir memnuniyetsizliğim olmadığı gibi yazılı olmadığı halde sayın başkana istediği zaman 5 yıllık daha imza atabileceğimi belirtmiş bulunmaktayım.en azından kontrat süresi dolmadan takımımı yarı yolda bırakacak bir kişi değilim.

Başkanın tavrı,kadrosunun kalitesi, şehrin güzelliği ve büyük taraftarın ilgisiyle kendi evimizde huzurlu bir şekilde hizmet ettiğim Kayserispor’da daha çok hedeflerim bulunmaktadır. Sayın Başkan ve takımımla birlikte kenetlenerek başarılara koştuğumuz şu günlerde anlamsız dedikodulara itibar edilmemesini rica ediyorum.”