SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bisiklette Kudüs krizi!

Bisiklette Kudüs krizi!

Sembolik olarak Kudüs'te başlatılması planlanan İtalya Turu’nda bu girişimin gerçekleşmesi Trump'ın açıklamaları sonrası sıkıntıya girdi.

En popüler spor dallarından bisikletin en önemli üç organizasyondan biri olan İtalya Turu'nun (Giro d'Italia) 2018'de sembolik olarak Kudüs'ten başlatılması planlanıyordu. Ancak ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs ile ilgili kararının tüm dünyada tepki çekmesinin ardından bu girişimin gerçekleşmesi zorlaştı. Giro d'Italia Direktörü Mauro Vegni, sezonun ilk büyük turu için ideal bir başlangıç senaryosunun yaşanmadığını kabul etti.

10 Ekim 2017 İspanya`nın yıldızı Isco`ya İsrail maçında bıçaklı saldırı İsrail-İspanya maçında İspanyol futbolcu Isco'ya eli bıçaklı bir taraftar taraftarından saldırıya uğramak üzereyken görevliler müdahale etti İlgili Haberi Oku

Kudüs'te yaşanan süreci yakından takip ettiklerini ve İtalya Dışişleri Bakanlığı ile sürekli temas halinde olduklarını belirten Vegni, şu an için yarışın planlandığı gibi Kudüs'te başlamasında bir engel olmadığını söyledi. Britanyalı efsane bisikletçi Chris Froome hakkında yasaklı madde nedeniyle yürütülen yasal süreç de yarışın sağlıklı bir şekilde başlaması konusunda endişeleri beraberinde getirdi.