SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da başkanlık adaylığı için Adnan Öztürk sesleri

Galatasaray’da başkanlık adaylığı için Adnan Öztürk sesleri

Spor Toto Süper Lig takımlarından Galatasaray'da erken seçim kararı alınırken Adnan Öztürk'ün başkanlık için adaylığını koyacağı iddia edildi.

Galatasaray’da alınan olağanüstü seçimli genel kurul kararının ardından başkan adayları merakla bekleniyor. Camiada en çok merak edilen konu ise daha önce olağan genel kurulda aday olacağını açıklayan Adnan Öztürk’ün hamlesi.

Sarı-kırmızılı takımda adeta kaos yaşanıyor. Teknik Direktör Igor Tudor’un geleceği için toplanan yönetim kurulundan hem Tudor ile ayrılık hem de 13 Ocak’ta olağanüstü seçimli genel kurul kararı çıktı.

Camiada gözler teknik direktör adaylarının yanı sıra bir anda başkanlık makamına çevrildi. Kulislerde, olağan genel kurulda başkan adayı olacağını açıklayan Adnan Öztürk’ün başkanlık için adaylığını koyacağı konuşuluyor.

Öztürk’ün mevcut Başkan Dursun Özbek’in ilk rakibi olmasına büyük bir olasılık gözüyle bakılıyor.

19 Aralık 2017 Galatasaray için müthiş iddia! `Erken kongre kararı bir plan` Teknik Direktör Tudor ile yolları ayıran ve erken seçime gitme kararı alan Galatasaray Yönetimi için flaş bir iddia ortaya atıldı. Sarı kırmızılı camiaya yakınlığı ile bilinen Hıncal Uluç, kongre kararının cumartesi günü alındığını ileri sürdü. İlgili Haberi Oku

ADNAN ÖZTÜRK

1963 Düzce doğumlu olan Adnan Öztürk, ilköğretimi Düzce Namık Kemal İlkokulu’nda tamamladı. 1982’de Galatasaray Lisesi’ne giren Öztürk, İstanbul Teknik Üniversitesi petrol mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1988 yılında İstanbul Üniversitesi üst düzey yöneticilik programını tamamlayan Öztürk, dünyanın önde gelen çelik firmalarından birinde kariyerine başladı. Öztürk, halen bu şirkette Akdeniz-Ortadoğu ve Türkiye Gelişimi’nden Sorumlu Başkan olarak görevine devam ediyor.

Adnan Öztürk, 2004-2006 yılları ve 2011-2013 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü’nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Öztürk, aynı zamanda Galatasaraylılar Derneği, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti, Galatasaray Yardımlaşma Sandığı Mütevelli Heyeti, Galatasaray Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu üyesi ve Galatasaray Onur Madalyası sahibi.

19 Aralık 2017 Galatasaray`da bomba iddia! Ünal Aysal... Galatasaray kulislerinde Ünal Aysal'ın yeniden aday olabileceği yönünde iddialar var. İlgili Haberi Oku