SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray için müthiş iddia! ‘Erken kongre kararı bir plan’

Teknik Direktör Tudor ile yolları ayıran ve erken seçime gitme kararı alan Galatasaray Yönetimi için flaş bir iddia ortaya atıldı. Sarı kırmızılı camiaya yakınlığı ile bilinen Hıncal Uluç, kongre kararının cumartesi günü alındığını ileri sürdü.

Güncellenme: 10:25, 19/12/2017
Galatasaray için müthiş iddia! ‘Erken kongre kararı bir plan’

Teknik direktör Igor Tudor ile yolları ayıran ve erken seçim kararı alan Galatasaray’da sular durulmuyor…

Yeni Malatyaspor deplasmanında alınan 2-1’lik yenilginin ardından dün teknik direktör Igor Tudor ile yolları ayıran yönetim dün gerçekleştirdiği toplantıda 20 Ocak’ta yapılmak üzere olağanüstü genel kurul kararı aldı. Galatasaray’ın olağan genel kurulu mayıs ayında yapılacaktı.

Bir çok kesim erken seçim kararının, yönetim içinde Tudor’un yerine Fatih Terim’in getirilmesine karşı çıkan üyeler nedeniyle alındığı ileri sürülmüştü. Galatasaray camiasını yakından tanıyan spor yazası Hıncal Uluç’tan ise erken seçim kararıyla ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı.

Uluç, erken kongre kararının Malatya maçından önce alındığını ve bunu Dursun Özbek yönetiminin bir planı olduğunu söyledi.

İŞTE HINCAL ULUÇ’UN GALATASARAY İÇİN ORTAYA ATTIĞI İDDİA:

‘Malatya’ya gidildiği gün Ahmet Yüce adlı kişiyle Dursun Özbek konuşuyorlar. Ahmet Yüce diyor ki, “Bu maçın sonucu ne olursa olsun, bizim erken seçim kararı almamız lazım.”Niye?” diyor Dursun. Yüce, “Çünkü Mayıs ayındaki kongrede kazanma ihtimalimiz neredeyse sıfıra yakın. Oysa 20 Ocak’ta seçim kararı alırsak tüzük gereği listelerin seçimden 15 gün önce, Divan başkanlığına verilmesi gerektiğinden bugün darmadağınık durumdaki muhalifler bir araya gelemezler. Doğru dürüst bir liste yapamazlar. Biz de o seçimi, adeta tek başına girmiş gibi rahatça kazanırız” diyor. Dursun Özbek’in aklı yatıyor. Malatya’ya erken seçim kararıyla gidiyorlar. Orada maç da kaybedilince Dursun Özbek, önceden alınmış kararı açıklamak için, “Yarın olağanüstü yönetim kurulu toplantısı yapacağız” diyor ve bu senaryo aynen uygulanıyor.

‘3 SENE DAHA KAZANMA YOLUNU BULDU’

Yani görüyorsunuz ki Galatasaray’da değişen pek fazla bir şey yok. Dursun Özbek denen zat önceden hazırlanmış senaryoyu uygulatmak için güya 4 saat süren ‘dandik’ bir toplantı yaptı ve seçime tek başına girme taktiğini uygulamaya sokarak 3 sene daha kazanma yolunu buldu. Ancak hesaplamadığı bir şey var. Eski tüzükte seçime bir ay kaladan daha fazla süre önce yapılan olağanüstü kongrelerde seçilen yönetim, giden yönetimin kalan süresini tamamlardı. Yeni tüzükte bu yok ama bilinen bir şey var, Galatasaray’da gelenekler yazılı kurallardan daha da güçlüdür. Konuştuğum bir muhalefet önderi, “Olağanüstü kongre kararında kalan süreyi tamamlamak üzere ibaresi yer almazsa mahkemeye gideriz” dedi. Yani ‘Özbek G.Sarayı’nda işler hayli karışık… Bu kongreden G.Saray’ı düze çıkaracak bir sonuç beklemediğimi de ifade etmek isterim.

Yayınlanma Tarihi:10:20,