SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih’ten taraftarlarına mesaj: Biletlerinizi Türkler’e vermeyin!

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih eşleşmesi sportif alanın dışında da tartışmalara neden oluyor. Alman kulübünün taraftarlarına gönderdiği mesaj siyah beyazlı taraftarların tepkisini çekti.

Güncellenme: 13:30, 15/12/2017
Bayern Münih’ten taraftarlarına mesaj: Biletlerinizi Türkler’e vermeyin!

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Bayern Münih ile eşleşen Beşiktaş’ta taraftar krizi devam ediyor…

Beşiktaş, geçen yıl Lyon maçından sonra gelecek ceza ihtimali nedeniyle Almanya’daki kritik maça taraftar götürmeyeceğini açıklamıştı. Bayern Münih de taraftarlarına yönelik bir duyuru yaparak ortalığı bulandırdı.

Alman devi 20 Şubat salı günü Allianz Arena’da oynanacak ilk maç için bilet isteyen üyelerine bir mesaj gönderdi. E-posta olarak gönderilen duyuruda Beşiktaş taraftarlarının stada girmemesi için çok ciddi güvenlik kontrolü yapılacağı aktarıldı.

İLGİLİ HABER Neuer`in Beşiktaş maçına yetişmesi zor! Neuer`in Beşiktaş maçına yetişmesi zor!

Bayern Münih gönderdiği e-postada şunları yazdı:

“Beşiktaş taraftarları takımlarının geçen sezon oynanan UEFA Avrupa Ligi müsabakası öncesinde Lyon kulübü taraftarlarına büyük bir şiddetle saldırdı. Bundan dolayı 20 Şubat 2018 tarihinde Allianz Arena’da oynanacak Bayern Münih-Beşiktaş maçında tüm seyirciler için çok sıkı güvenlik kontrolleri uygulanacaktır”

E-postada ayrıca izin verilmeyen biletler için yoğun ve ciddi giriş kontrolleri yapılacağı da belirtilirken taraftarların kullanmayacakları biletleri iptal etmeleri istendi. Ayrıca kullanılmayacak biletlerin Türkler’e satılmaması istendi.

Beşiktaş’ın Bayern Münih’in bu e-postası karşısında nasıl bir aksiyon alacağı merak ediliyor.

Bayern Münih taraftarı bundan 20 yıl önce iki kulübün Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı maçta Türklerin alışveriş yaptığı ucuzluk marketi olan Aldi’nin poşetlerini sallayarak Türk taraftarlara hakaret etmişti.

İLGİLİ HABER Almanya ile Türkiye`yi karşı karşıya getiren poşet skandalı! Almanya ile Türkiye`yi karşı karşıya getiren poşet skandalı!

FC Köln ve Dortmund taraftarları, Bayern Münih taraftarlarına sert tepki göstermiş, Türkiye ile Almanya arasında diplomatik kriz çıkmıştı.

Yayınlanma Tarihi:13:18,