SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanlar’dan Xabi Alonso’ya teşekkür

Alman basını Bayern Münih'in Beşiktaş ile eşleşmesini mutlulukla karşıladı. "Gracias Xabi" (Teşekkürler Xabi) başlıkları ile kurayı çeken Bayern Münih'in eski futbolcusu Xabi Alonso'ya teşekkür edildi. Bild ve Süddeutsche Zeitung'un başlıklarında "Şanslı kura" denildi

Güncellenme: 15:20, 11/12/2017
Almanlar’dan Xabi Alonso’ya teşekkür

Alman basını, Bayern Münih’in Şampiyonlar Ligi 1/16 turunda Beşiktaş ile eşleşmesini mutlulukla karşıladı. Bild Gazetesi, “Daha kolay olamazdı… Şanslı kura ! Bayern, Beşiktaş ile eşleşti” başlıklarını kullanırken “Bayern, Şampiyonlar Ligi 1/16 turunda Beşiktaş ile eşleşti; Barcelona ve Manchester City gibi dev rakiplerden kurtuldu” yorumuna yer verdi.

Süddeutsche Zeitung, “Şanslı kura… Bayern'e Beşiktaş çıktı” ve Sportbild  “Gracias Xabi ! Bayern-Beşiktaş, Real Madrid-PSG” başlıklarını kullandı. Gazetelerdeki “Gracias Xabi” başlıklarıyla kurayı çeken Bayern Münih’in eski futbolcusu Xabi Alonso’ya ana dili İspanyolca teşekkür edildi.

Süddeutsche’nin internet sitesinde kura canlı yayınında “Katar’dan gel. Geçen yılki Barcelona travmasını (4-0, 1-6) atlatmak için 400 milyon Euro harcayıp Neymar ve Mbappe’yi al. Grupta Bayern Münih’i geç. Ve gidip 1/16 turunda Real Madrid’i çek, Bayern’e de Beşiktaş çıksın. Kader!” ifadeleri kullanıldı.

BAYERN DE MEMNUN

Bayern Münih’in en yetkili isimleri de kurayı değerlendirdi. Teknik direktör Jupp Heynckes, “Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu için favori takımlar başka… Ama biz de favoriler çemberinin içinde sayılırız. Bunun için de Şubat, Mart, Nisan'da formunun zirvesinde olmalısın” derken Sportif Direktör Salihamidzic şöyle konuştu: “Beşiktaş'ın ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz. Leipzig ile aynı gruptalardı. Onları izledik. Zor bir görev. Neler olacağını göreceğiz. Deplasmandaki maçta sıradışı bir ortam olacağını biliyoruz. Münih'te de öyle olacaktır. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. İlk maçı evde oynamak avantaj değil. Ama bunun altından kalkacak kuvvetimiz var.”

NTVSpor