SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Guerrero futboldan 1 yıl men cezası aldı

Guerrero futboldan 1 yıl men cezası aldı

Perulu 33 yaşındaki yıldız oyuncu Paolo Guerrero, uyuşturucu kullandığı için FIFA’dan ceza yedi. Yıldız oyuncu Dünya Kupası'nda oynayamayacak.

7 Aralık 2017'de FIFA Disiplin Kurulu, dava koşullarını analiz ettikten sonra Peru Milli Takımı oyuncusu Paolo Guerrero'nun lisansını bir yıl askıya almaya karar verdi.

Guerrero'nun, WADA'nın 2017 Yasaklılar Listesinde “S6 sınıfı” kapsamında bulunan bir madde olan kokain metabolite benzoylecgonine testi pozitif çıktı. Yıldız isim böylelikle FIFA Dopingle Mücadele Kuralları'nın 6. maddesini ihlal etmiş oldu.

08 Aralık 2017 Niğde Belediyespor`da kaos! Başkan istifa etti futbolcular idmana çıkmadı TFF 2'nci Lig ekiplerinden Niğde Belediyespor'da maddi sıkıntılardan dolayı geçtiğimiz günlerde istifa eden teknik direktör Ahmet Yavuz'dan sonra kulüpte kaos başladı... Yönetimin görevi bıraktığını açıklamasının ardından futbolcular da antrenmana çıkmadı. İlgili Haberi Oku

Askıya alma süresi, oyuncunun FIFA Disiplin Kurulu Başkanı tarafından geçici olarak askıya alındığı 3 Kasım 2017'de başlayacak. FIFA Anti-Doping Yönetmeliği'nin 29. maddesi uyarınca, ceza, diğerlerinin yanı sıra, uluslararası, dost ve resmi maçlar da dahil olmak üzere her türlü maçı kapsıyor.