SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski hakem Mark Clattenburg’dan flaş itiraf!

Eski İngiliz hakem Mark Clattenburg, 2016 yılında oynanan Chelsea - Tottenham maçında Tottenham oyuncularını bilerek atmadığını belirtti.

Güncellenme: 08:23, 06/12/2017
Eski hakem Mark Clattenburg’dan flaş itiraf!

Premier Lig’de yıllarca görev alan ve geçen sene hakemlik kariyerini noktalayan Mark Clattenburg, 2016 yılında oynanan Chelsea – Tottenham maçı hakkında flaş ifadeler kullandı. Tottenham, şampiyonluk için mutlak kazanması gereken maçta Chelsea ile 2-2 berabere kalmış ve o maçın ardından Leicester City, şampiyonluğunu ilan edip çok konuşulan bir başarıya imza atmıştı.

Zorlu maçı yöneten Mark Clattenburg ise İngiliz basınına yaptığı açıklamada o maçta Tottenham oyuncularına bilerek kırmızı kart çıkartmadığını belirtti. İngiliz hakem, kritik maçta tam 9 Tottenham futbolcusuna sarı kart çıkarmıştı. Chelsea – Tottenham maçı, bir Premier Lig maçında bir takımın en çok sarı kart gördüğü maç olmuştu.

‘ŞAMPİYONLUĞU ÇALDI DERLERDİ”

Mark Clattenburg, ”Tottenham’ın kendi kendini imha etmesine izin verdim. Tottenham’a 3 kırmızı kart göstermeliydim. Ama 3 oyuncusunu atsam ne derlerdi? Ertesi gün gazetelerin başlığında Clattenburg, Tottenham’ın şampiyonluğunu çaldı derlerdi. Oyuna yardımcı oldum ve Tottenham, kendi kendini imha edip, şampiyonluğu Leicester’e verdi” sözlerini kullandı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş, Leipzig deplasmanında rekora odaklandı! Beşiktaş, Leipzig deplasmanında rekora odaklandı!