SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Galatasaray maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, karşılaşmanın ardından Tudor için çok çarpıcı ifadeler kullandı.

İŞTE DİLMEN’İN AÇIKLAMALARI:

Gökhan Gönül kaçırdı, Medel girdi kaçırdı… Galatasaray’ın kötülüğünden Beşiktaş’ı övmemiz saygısızlık olur. Benim favorimdi Beşiktaş…

Başakşehir maçından daha fazla pozisyon verdi Galatasaray. Oğuzhan’ı Şenol hoca oynatmıyor diye eleştiriyorduk ama bazı oyuncuları böyle eğitmek gerekiyormuş. Diğer tarafta Galatasaray gibi yıldız bir kulüp. Galatasaray maç kaybedebilir, farklı da kaybedebilir. Beşiktaşlı futbolcuların performansı Fırat Aydınus’un ilk yarı vermediği penaltıyı kurtardı.

‘İLK 2 İÇERİSİNDE BİTİRİR’

Lig lideri hala Galatasaray. İlk yarının sonuna baktığımız zaman Galatasaray’ın ilk 2 içinde bitireceğini düşünüyorum.

Derbilerde 5-0 gördüm, 5-1 gördüm, 6-0 gördüm ama, bugün Şenol hoca müthiş hazırlanmış. Beşiktaş, hepimizin önünü ilikleyeceği şekilde bir oyun oynadı.

Beşiktaş’ın performansı, Fırat Aydınus’un ilk yarıda vermediği penaltıyı kurtardı. 2. yarıda anladı zaten hatasını, 2. yarıda takdir haklarını Beşiktaş’tan yana kullandı.

‘TARİHİ BİR HEZİMETE UĞRAYABİLİRDİ’

Bugün Galatasaray’ın 3-0 ile kurtulması, Tudor’un büyük balıdır. Galatasaray tarihi bir hezimete uğrayabilirdi. İlk yarıda bizde iz bırakan, hakem verdiği ya da vermediği kararlar. 30 saniye içerisinde Beşiktaş lehine iki korner verdi, ikisi de auttu.

İLK YARI DEĞERLENDİRMELERİ:

Maçta 4 tane tartışmalı penaltı pozisyonu var. Ben bunlar arasında penaltının babası diyeceğimiz pozisyon varsa Oğuzhan’a veririm. Oğuzhan Özyakup’un pozisyonuna ‘penaltının babası’ diyebiliriz.

İlk yarıda ne beklediğim Beşiktaş var, ne de girdiği 2 net pozisyona rağmen Galatasaray var… Tolgay Arslan iki pozisyonda da çok kötü çarpıştı Allah korudu çocuğu. Beşiktaş’ın Talisca ile oynamaması bir handikaptır. İkinci yarıda en geç 10-15 dakika içinde Talisca’yı almalı.

İLGİLİ HABER Derbiye damga vuran penaltı tartışması Derbiye damga vuran penaltı tartışması

Yayınlanma Tarihi:20:33,