SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataköy’de tenis şöleni: Büyükakçay – Sharapova

15 ay sonra kortlara geri dönen Rus raket Maria Sharapova, Türk tenisinin ilk ve tek WTA şampiyonu Çağla Büyükakçay ile gösteri maçında karşılaşacak. Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki etkinlik 14.00’te, maç 16.45’te başlayacak.

Güncellenme: 08:56, 26/11/2017
Ataköy’de tenis şöleni: Büyükakçay – Sharapova

TEB BNP Paribas Tennis Stars etkinliklerinin ikincisi, bugün düzenlenecek. Dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova ile milli sporcumuz Çağla Büyükakçay, gösteri maçında karşı karşıya gelecek. Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Sinan Erdem Spor Salonu'nda 14.00'te start alacak. Masha ile Çağla arasındaki maç ise saat 16.45'te başlayacak. Bu müsabaka öncesinde Türk tenisinin genç yıldızları karışık çiftlerde karşılaşacak. Kadınlar dünya sıralamasında 21 hafta 1 numarada kalan ve 5 grand slam, 35 tekler şampiyonluğu bulunan Maria Sharapova, yasaklı maddeler listesinde yer alan ‘meldonyum' kullandığı gerekçesiyle tenisten 2 yıl süreyle men edilmişti.

İLGİLİ HABER Maria Sharapova`ya dolandırıcılık suçlaması Maria Sharapova`ya dolandırıcılık suçlaması

Tüm biletler tükendi

Rus tenisçinin bu cezası daha sonra 15 aya indirilmişti. Sharapova, cezasının bitmesinin ardından bu sezon Çin'deki Tianjin Açık Tenis Turnuvası'nda şampiyon olmuştu. İstanbul'da geçen yıl WTA şampiyonluğu yaşayan Çağla Büyükakçay ise 2016 Rio Olimpiyatları'na katılarak Türk tenisi adına bir ilki gerçekleştirmişti. Bugünkü organizasyonun tüm biletlerinin tükendiği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:08:55,