SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Robinho’ya tecavüzden 9 yıl hapis cezası!

Robinho’ya tecavüzden 9 yıl hapis cezası!

Atletico Mineiro forması giyen dünyaca ünlü yıldız futbolcu Robinho, 2013'te Milan'da forma giyerken Arnavutluk uyruklu bir kadına tecavüz eden 6 kişiden biri olduğu gerekçesiyle 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Brezilya’nın ve dünya futbolunun bir dönem en önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen Robinho, Milan’da oynadığı dönemde 22 yaşında Arnavutluk uyruklu bir kadına tecavüz eden 6 kişiden biri olduğu gerekçesiyle 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

23 Kasım 2017 Doktor taciz iddialarını kabul etti! En az 25 yıl ceza... Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Cimnastik Takımı'nın eski doktoru Larry Nassar, hakkında çıkan 7 kadın sporcuya cinsel tacizde bulunduğunu iddialarını kabul etti. İlgili Haberi Oku

İtalya’da 22 Aralık 2013’te gerçekleştirildiği belirtilen olayla ilgili yapılan incelemeler sonucunda Milano mahkemesinden hakim Mariolina Panasiti, Brezilyalı futbolcuya 9 yıl hapis cezası verdi. Olaya karışan diğer beş kişi ise henüz belirlenemediği için haklarında dava açılamadı. Mahkemeye katılmayan Robinho, avukatları aracılığı ile suçsuz olduğunu iddia etti. Robinho’nun avukatı, yerel mahkemede savunmalarını yaptıklarını, bundan sonra Brezilyalı futbolcunun her türlü hukuksal yola başvuracağını ve temyize gideceklerini açıkladı.

16 Kasım 2017 FIFA davasında rüşvet itirafı! Ölüm tehdidi ve intihar İlgili Haberi Oku

Robinho’nun karara iki kez itiraz etme hakkı bulunuyor. İtalya’da temyiz süresi tamamlanana kadar cezalar uygulanmıyor. Brezilya’nın kendi vatandaşlarını başka ülkelere iade etmemesinden dolayı Robinho, ancak ülke dışına çıktığı zaman tutuklanabiliyor.

Macnhester City’de forma giydiği dönemde de yine bir tecavüz suçlamasıyla karşılaşan ancak hakkındaki dava düşen 33 yaşındaki yıldız futbolcu, şu sıralar ülkesi Brezilya’da Atletico Mineiro forması giyiyor.