SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kocaeli’deki okullarda Kocaelispor marşı çalınacağı iddialarına yanıt

Kocaeli Valiliğinin, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi kurumlarda ders zili olarak Kocaelispor marşının çalınmasını istediği iddia edildi. Konuyla ilgili SÖZCÜ'ye konuşan Valilik yetkilileri, böyle bir talebin olduğunu ancak henüz resmiyet kazanan bir karar olmadığını dile getirdi.

Güncellenme: 10:54, 24/04/2020
Kocaeli’deki okullarda Kocaelispor marşı çalınacağı iddialarına yanıt

Alican ÖZCAN – SÖZCÜ SKOR / Kocaeli’deki okullarda “Kocaelispor marşı çalınacak iddiasına Kocaeli Valiliği’nden yanıt geldi.

Kocaeli’deki yerel basında yer alan haberde, Kocaeli Valiliği’nin ilçelere yolladığı yazı nedeniyle okullarda ders zili olarak Kocaelispor’un “Sen Yeşilsin, Ben Siyah” marşı çalınacağı iddia edildi.

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’un konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü’ne yaptığı ziyarette böyle bir istekte bulunduğu ancak durumun henüz resmileşmiş bir şey olmadığı ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak sozcu.com.tr‘ye konuşan Kocaeli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Birsel Kavcı, “Kocaelispor Başkanı’nın konuyla ilgili Milli Eğitim Müdürümüz’den böyle bir istekte bulunmuş. Ancak Milli Eğitim Müdürümüz de ‘Vali talimatı olmadan böyle bir şey yapamayız’ demiş. Vali beye konu henüz arz edilmemiş. Konu bir şekilde yerel basına sızınca olmuş, bitmiş gibi bir pozisyon ortaya çıktı. Vali beyle de mesajlaştım bilgisi yok, ortada alınmış bir karar yok” ifadelerini kullandı.

İşte Kocaelispor’un o marşı;

İLGİLİ HABER Böyle gol görülmedi! Herkesin dilinde... Böyle gol görülmedi! Herkesin dilinde...

Yayınlanma Tarihi:07:55,