SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten Milli Takım itirafı: ‘İstesem imza atabilirdim’

Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, A Milli Futbol Takımı'nın başına neden geçmediği konusuna açıklık getirirken gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 08:14, 16/11/2017
Şenol Güneş’ten Milli Takım itirafı: ‘İstesem imza atabilirdim’

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, A Milli Futbol Takımı’nın başına neden geçmediğini açıkladı.

Milliyet Gazetesi’nden Atilla Gökçe ve Serdar Sarıdağ’a özel bir röportaj veren tecrübeli çalıştırıcı, merak edilen sorulara yanıt verdi.

“İstesem Milli Takım için imza atabilirdim” diyen Güneş, “Kulüplerle uzun süreli mukavele olunca Türkiye’de sıkıntılar çıkıyor. Hep cambaza bak diyoruz. Asıl yabancı sorunundan daha çok bu tür sorunları konuşmak lazım.” dedi.

Milli Takım’ın başına geçme süreciyle ilgili konuşan Güneş, “Beşiktaş’a imza attım, aradan bir ay geçti bazı prosedürler nedeniyle tekrar imza atmam gerekti. Ben de o arada A Milli Takım için Yıldırım Demirören ile görüşüyordum. İstesem o zaman Milli Takım için imza atabilirdim. Ama ben öyle bir adam mıyım? Beni tanımamışlar mı? Asla bu konularda sözümden dönmem. Daha önce iki takımı birlikte çalıştırmam demiştim. Bu görüşmeyi de başkan söyledi, git görüş diye. Madem bir konuyu bilmiyorlar bari sussunlar” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ın transfer listesindeki Fellaini son kararını verdi Beşiktaş`ın transfer listesindeki Fellaini son kararını verdi

Öte yandan PFDK’dan 6 maçlık ceza alan Caner Erkin hakkında konuşan başarılı çalıştırıcı, “Monaco maçı öncesi Caner’i ben kadroya almadım. Ama beni kimse aramadı. Çünkü tek karar verici benim. Caner’in hareketlerine kızıyoruz ama ondan hemen vazgeçemeyiz. Çağırır konuşurum. elmaları temiz tutmak da benim görevim” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’taki kadro değişimne değinen Güneş, “Ben ne Neymar, ne Messi ne de Suarez’i isterim. Bize uymaz. Bizim yapımıza uymaz. Messi’yi istiyorum dedim Bursa’da. Başkan’a sordular ‘Yarın görüşmelere başlıyorum’ demişti” dedi.