SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osvaldo: Futbol oynamak yerine mangal yapmayı tercih ettim

Geçtiğimiz sezon sürpriz bir şekilde 30 yaşında futbolu bırakan Arjantinli golcü Pablo Daniel Osvaldo, söylediği sözlerle gündeme damga vurmaya devam ediyor.

Güncellenme: 15:15, 16/11/2017
Osvaldo: Futbol oynamak yerine mangal yapmayı tercih ettim

Pablo Daniel Osvaldo… Roma, Inter, Juventus, Porto, Espanyol ve Boca Juniors gibi birçok büyük takımda forma giyen Arjantinli futbolcu hayatında sevdiği şeyleri rahatlıkla yapabilmek için futboldan vazgeçtiğini söyledi…

Rahat yaşantı biçimiyle ve tarzıyla dikkat çeken Osvaldo, geçtiğimiz yıl 30 yaşında futbolu bıraktı ve geriye emekliliği ile ilgili olay sözler kaldı. İşte o sözler:

“Sevmediğim şeyleri yapmaktan her zaman nefret ettim. Futbol oynayıp çok para kazanmak yerine mangal yapıp, bira içmeyi tercih ettim.”

“Aralık 2016’da Sevilla menajeri Sampaoli beni aradı ve ‘Santrafora ihtiyacım var.’ dedi. ‘Cosquin Rock Festivali var, gelemem.’ diyerek reddettim. Bir parçamı kurtarmış gibi hissediyorum. Son zamanlarda mutsuzdum ve bu nedenle futbolu bırakmak istedim.”

”Şimdi sakinleşiyorum ve kendimi sevdiğim bir şeye adadım: Müzik.”

”Futbolcu olmasaydım, şu an burada konuşabiliyor olmazdım. Futbol bana çok şey kattı. Bundan gururla söz edebilirim ancak bırakmam gerekiyordu. Artık rahatlıkla sigaramı tüttürebiliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:15:02,