SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İtalya elendi, espri yapan ünlü mobilya mağazası IKEA’ya boykot başladı

İtalya elendi, espri yapan ünlü mobilya mağazası IKEA’ya boykot başladı

İtalya'nın İsveç'e elenerek Dünya Kupası'na katılamaması ünlü mobilya mağazası IKEA'yı vurdu.

Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası’na katılmak için İsveç engelini aşması gereken İtalya, deplasmanda 1-0 kaybettiği rakibi ile sahasında 0-0 berabere kalarak tam 60 yıl sonra dev organizasyona katılmaktan mahrum kaldı. Ülkede gündeme oturan ve İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Ventura’nın kovulmasına neden olan tarihi sonuç sonrası İsveç’in dünyaca ünlü mobilya mağazası IKEA esprili bir reklam yayınladı.

16 Kasım 2017 İtalya-İsveç maçından sonra De Rossi`den alkışlanacak hareket İtalya Milli Takımı'nın İsveç'e elenerek Dünya Kupası'na katılamadığı karşılaşmanın ardından Daniele De Rossi'nin İsveç otobüsünü ziyaret ettiği ortaya çıktı. De Rossi'nin, İsveçli futbolculardan özür dilediği belirtildi. İlgili Haberi Oku

Yeni ürünlerini tanıtan mobilya mağazası, koltuk kataloğuna “Ventura, bizim yüzümüzden koltuğunu kaybettiği için üzgünüz. Ona hemen yenisini verebiliriz” yazdı. IKEA’ya bu espri nedeniyle boykot uygulama kararı alan İtalyanlar, sosyal medyada kampanya başlattı. İtalyan taraftarlar, bu mağazalardan alışveriş yapılmamasını istedi. #boicottaikea hastag’i kısa sürede Twitter’da trend topic haline geldi. 

BU İLK DEĞİL

İlginçtir ki İsveç’in kazandığı her büyük zaferden sonra IKEA günah keçisi ilan ediliyor. Daha önce de Amerikalılar, Rio Olimpiyat Oyunları’nda kadın futbol takımları İsveç’e elenince H&M ve IKEA’yı boykot kararı almışlardı.

15 Kasım 2017 Forsberg yayıncı kuruluşa seslendi! `Eğer gerekirse para toplayabiliriz...` 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Turu ikinci maçında İtalya, konuğu İsveç'le 0-0 berabere kalmış ve İtalya, 60 yıl aradan sonra ilk kez Dünya Kupası'nın dışında kalmıştı. İsveç Milli takımı oyuncuları yakaladıkları bu başarının ardından adeta kendilerinden geçtiler. Maç sonrası saha kenarında yayın yapan yayıncı kuruluşun masasını kırmışlardı. Forsberg ise maç sonunda yıktıkları masanın sağlam olmadığını söyledi. İlgili Haberi Oku