SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Robin van Persie kendi haline bırakıldı!

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe'de, sakatlığı bulunan isimlerin üzerine titrenirken Hollandalı Robin van Persie, adeta kendi haline bırakıldı. Milli takımda sakatlanan oyuncunun maaşını FIFA ödediği için kimse ona karışmıyor.

Güncellenme: 08:39, 16/11/2017
Fenerbahçe’de Robin van Persie kendi haline bırakıldı!

İrfan YİRMİBEŞ – SÖZCÜ SKOR / Fenerbahçe tarihinin yıllık ücreti en yüksek oyuncusu olarak transfer edilen ancak gollerinden çok sakatlıklarıyla konuşulan Robin van Persie, 1 Eylül'de yaşadığı sakatlığın ardından hâlâ sahalara dönemedi.

Tam 77 gündür futbola uzak olan, geri dönüşü ağrıları arttığı için 1 hafta daha uzayan, kondisyon ve kuvvet yüklemesi nedeniyle yeşil sahalara en erken aralık ayında dönebilecek 33 yaşındaki futbolcu, artık neredeyse kendi haline bırakıldı. Bunun nedeni ise yüksek maaşı.

AYLIK 500 BİN EURO ÖDENİYOR

Kulübünün tüm uyarılarına rağmen gittiği milli takımda, Fransa-Hollanda maçında sakatlanan RVP'nin aylık 500 bin Euro'ya yaklaşan maaşını FIFA ödüyor.

Getirilen sigorta uygulamasıyla FIFA, milli maçlar nedeniyle 28 günden fazla süren sakatlıklarda oyuncunun maaşını karşılıyor.

Sarı-lacivertliler, sakatlığı bulunan diğer tüm futbolcuların en erken şekilde sahalara dönmesi için uğraşırken Van Persie'nin süreci, geri dönmesi halinde yeniden sakatlanacağı için ağırdan alınıyor.

İLGİLİ HABER En pahalı gol! van Persie`nin tek golü 367 bin euro... En pahalı gol! van Persie`nin tek golü 367 bin euro...