SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Borussia Dortmund’da Pierre-Emerick Aubameyang kadro dışı bırakıldı

Borussia Dortmund, Stuttgart deplasmanı öncesinde yıldız golcüsü Pierre-Emerick Aubameyang'ı disiplinsiz davranışları nedeniyle maç kadrosundan çıkardığını açıkladı.

Güncellenme: 07:58, 17/11/2017
Borussia Dortmund’da Pierre-Emerick Aubameyang kadro dışı bırakıldı

SKOR DIŞ HABERLER / Bundesliga’nın güçlü ekiplerinden Borussia Dortmund’da Pierre-Emerick Aubameyang krizi patlak verdi. Yaz transfer döneminde Alman ekibinden ayrılması gündeme gelen ancak takımda kalan yıldız golcü Aubameyang, bu sefer disiplinsiz davranışlarıyla gündemde.

Takımı, Gabonlu’yu Stuttgart deplasmanı öncesinde disiplinsiz davranışları nedeniyle maç kadrosundan çıkardığını açıkladı. Kadro dışı bırakılan Aubameyang’ın karara tepkisinin nasıl olacağı ve Dortmund’un bu açıklamadan sonra atacağı adım merak konusu. Twitter’da bir taraftarın yıldız golcüyü sakat sanarak “Aubameyang’ın nesi var ve ne zaman takıma dönecek” şeklinde sorduğu soruya resmi hesaptan “Aubameyang disiplinsiz davranışları nedeniyle yarınki maçın kadrosundan çıkarıldı” ifadeleriyle yanıt verildi.

Tecrübeli golcünün milli maçlardan dolayı verilen arayı kullanarak Barselona’ya gittiğini gösteren fotoğrafların sosyal medyada yer aldığı belirtilen haberlerde, Aubameyang’ın, bu sezon Borussia Dortmund’dan Barcelona‘ya transfer olan arkadaşı Ousmane Dembele’yi ziyaret ettiği ve kardeşiyle bir kulüpte eğlendiği aktarıldı. 

Geçen sezon 47 resmi maçta 39 gol kaydetmeyi başaran 28 yaşındaki futbolcunun adı yaz transfer döneminden Manchester City, Real Madrid gibi kulüplerle birlikte anılmış ancak Pierre-Emerick Aubameyang, “evim” dediği Dortmund’da kalmaya karar vermişti. Aubameyang’ın bu sezon 17 resmi maçta 15 golü bulunuyor.

İLGİLİ HABER Stuttgart`taki gurbetçi yıldız Berkay Özcan, Alman Milli Takımı`nı tercih etti Stuttgart`taki gurbetçi yıldız Berkay Özcan, Alman Milli Takımı`nı tercih etti

Yayınlanma Tarihi:21:41,