SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün gözyaşlarıyla yatığı açıklamaya Menderes Türel’den sert cevap!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün dün düzenlediği basın toplantısında destek gelmediği yönündeki eleştirilerine ve seçimli olağanüstü kongre kararı almasına Twitter hesabından cevap verdi.

Güncellenme: 10:49, 16/11/2017
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün gözyaşlarıyla yatığı açıklamaya Menderes Türel’den sert cevap!

Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ve Kulüp Derneği'nin de muhalif çalışmaları nedeniyle seçimli olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıklayan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'e açıklamasından sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sosyal medyadan cevap verdi.

İLGİLİ HABER Antalyaspor`da olağanüstü kongre kararı! Gözyaşlarıyla... Antalyaspor`da olağanüstü kongre kararı! Gözyaşlarıyla...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Antalyaspor Başkanının destek bulamadığını söyleyerek istifa kararı aldığını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Doğuştan beri Antalyaspor'un taraftarı olmak şerefini taşımış birisi olarak kesinlikle Kırmızı-Beyazlı kulübümüz üzerinden polemiğe girmeyi hiçbir zaman doğru bulmam. Ancak destek bulamadığını söyleyen kim olursa olsun şunları hatırlatmayı bir vazife olarak görürüm.

1- Acaba Türkiye'de hangi kulüp BELEDİYE kaynakları ile yaklaşık 50 milyon TL maliyetli, Avrupa'nın en modern çağdaş ve görkemli tesisine sahip olmuştur?

2- Türkiye'de hangi kulüp Belediye Meclis'inden oybirliği ile alınmış karar neticesinde yıllık en az 20 milyon TL sabit gelir kaynağına kavuşturulmuştur?

Daha sayılarını birçok madde sayarak arttırabileceğim desteklerimizi görmemezlikten gelenlerin görmesi için değil hayatını Antalyaspor'a adamış birisi olarak camiaya hatırlatma için bu açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur. Saygılarımla.”

Yayınlanma Tarihi:10:04,