SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Forsberg yayıncı kuruluşa seslendi! ‘Eğer gerekirse para toplayabiliriz…’

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Turu ikinci maçında İtalya, konuğu İsveç'le 0-0 berabere kalmış ve İtalya, 60 yıl aradan sonra ilk kez Dünya Kupası'nın dışında kalmıştı. İsveç Milli takımı oyuncuları yakaladıkları bu başarının ardından adeta kendilerinden geçtiler. Maç sonrası saha kenarında yayın yapan yayıncı kuruluşun masasını kırmışlardı. Forsberg ise maç sonunda yıktıkları masanın sağlam olmadığını söyledi.

Güncellenme: 12:09, 15/11/2017
Forsberg yayıncı kuruluşa seslendi! ‘Eğer gerekirse para toplayabiliriz…’

RB Leipzig'in futbolcusu Emil Forsberg, İtalya'yı saf dışı bırakan İsveç Milli Takımı formasını terletenlerden biriydi. Kalesini Gianluigi Buffon'un koruduğu Gök Mavililer bu sonuçla, 1958'den bu yana ilk kez Dünya Kupası Finallerine katılma hakkını elde edememiş oldu. Editorial Network Germany'e röportaj veren Forsberg: “Gianluigi Buffon'un her birimizi teker teker tebrik ettiği anlar oldukça duygusaldı.” şeklinde konuştu. “Kendisi büyük bir kaleci, sporcu ve insan, ona dedim ki, Gigi, sen tüm zamanların en iyi kalecilerinden birisin.”

“Sahada, soyunma odasında, takım otobüsünde ve otelde kutladık, her şey gayet güzeldi – bir, iki bira ve birkaç tezahürat, ama hepsi bu kadar. Bizler profesyoneliz ve artık hepimiz hafta sonu oynayacağımız maçlar için kulüplerimize dönmeliyiz.” açıklamasını yaptı.

“Ikea’dan masa alabiliriz”

Son düdüğün ardından yaşanan coşkunun da etkisiyle, İsveçli oyuncular Eurosport’un saha kenarındaki yayın masasına zarar vermişti. Forsberg göz kırparak: “Masa pek de sağlam değildi, hemen büküldü. Eğer gerekirse, Ikea’dan yeni bir masa almak için para toplayabiliriz.” dedi.

İLGİLİ HABER Buffon İtalyan taraftarları protesto etti! Buffon İtalyan taraftarları protesto etti!

Yayınlanma Tarihi:12:07,