SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Belediye başkanına bordo-mavi tepkisi!

Belediye başkanına bordo-mavi tepkisi!

Ordu Büyükşehir Belediyesinin sahil kesiminde yaptığı yürüyüş, koşu ve bisiklet yollarının bordo-mavi olması şehirde tartışma yaşattı.

Son olarak sahil kesiminde yaptıkları çalışmaları, “Ordu çok güzel oldu! Yürüyüş, koşu, bisiklet yolları, dinlenme ve çocuk oyun alanlarıyla Ordu sahili sizleri bekliyor” mesajıyla paylaştı. Ancak fotoğraflarda Bisiklet, yürüyüş ve koşu yollarının bordo-mavi şekilde yapılması esprili tartışmaları da beraberinde getirdi.

Yapılan yorumlarda,

“ “Tamam Başkan Trabzonlulardan aldığın radar cezaları Ordu'ya helal olsun”

“İçimizde ki bu koyu Trabzonlu kim acaba?”

“Şeritler bordo-mavi olmasa daha iyiymiş”

“Başka renk yok mu kendi gazetelerimde ordudan ve ordu spordan tek kelime etmezken sen boydan boya bordu mavi yapmışsın”

“Samsunda yaşayan biri olarak Karadeniz'deki bu ‘bordo mavi’ merakı nedir? Samsun BB. Başkanı gibi bordo mavi rengi hoş değil. Şehrin rengi neyse onu yapın bence. Ordunun rengi her zaman mor beyazdır. Çok mu zor bu renkler…”

“Bir ordulu olamadınız sayın başkan bordo mavi ne yaa” şeklinde yorumlar yapıldı.

Yapılan paylaşıma takipçilerin  tepki göstermesi sonrasında Başkan Enver Yılmaz konuyla ilgili yine aynı görselin altında açıklama yaptı.

Yılmaz, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne göre bisiklet yollarının standart rengi MAVİ, koşu ve yürüyüş yolları ise kiremit rengi BORDO’dur. Tüm çalışmalar standartlara uygun yapılmıştır… “ ifadelerini kullandı.

14 Kasım 2017 Trabzonspor`un yıldızı Durica milli takıma veda etti Trabzonsporlu Jan Durica milli takıma gözyaşları içinde veda etti. Trabzonspor'un diğer Slovak futbolcularından Hubocan, ilk 11'de başlayıp 63 dakika sahada kalırken, Matus Bero da 74. dakikada oyuna dahil oldu. Fenerbahçe'nin Slovak futbolcusu Skrtel ve Galatasaray'ın Norveçli oyuncusu Linnes de 90 dakika forma giydi. İlgili Haberi Oku