SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Başkanı Erol Bedir: ‘Deniz Türüç unutulduğundan süre alamamıştır!’

Kayserispor Başkanı Erol Bedir A Milli Futbol Takımı aday kadrosunda bulunan ancak iki maçta da forma şansı bulamayan Kayserisporlu futbolcu Deniz Türüç'ün, Lucescu tarafından unutulduğundan süre alamadığını düşündüğünü söyledi.

Güncellenme: 15:44, 14/11/2017
Kayserispor Başkanı Erol Bedir: ‘Deniz Türüç unutulduğundan süre alamamıştır!’

Kayserispor’un Gençlerbirliği ile oynayacağı maçın antrenmanını takip eden Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Doğan Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Bedir, A Milli Takım’la ilgili soru üzerine konuşan Başkan Bedir, “Deniz ve Atila hak ettikleri şekilde Milli Takım’a gittiler. Burada söylemek istediğim bir şey var; bazen Milli Takım’a çağırılmayı unutup daha sonra Milli Takım’a çağırılan isimler var. Bazen de çağırılıyorlar ama oynatılmaları unutuluyor! Bunu Deniz Türüç için söylüyorum. Deniz iki maçta da kadroya alındı ancak maça alınmadı. Lucescu’nun bir düşüncesi vardır ama umarım, unutma değildir! Yoksa bir özel maç sonrası Türk futbolunun geleceği olarak görülen Deniz’in süre alamamasını ben başka türlü düşünemiyorum” dedi.

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol: Lucescu ya teknik direktörlük melekelerini kaybetti ya da bu işin olmayacağını anladı Mehmet Demirkol: Lucescu ya teknik direktörlük melekelerini kaybetti ya da bu işin olmayacağını anladı

Bedir sözlerine şöyle devam etti: “Milli Takım’da oynamasını tavsiye edebileceğimiz başka oyuncularımızda var. Ancak bu oyuncular fazla forma şansı bulamadığından, yetkililerinin görmeden alamayız düşünce olabileceği için bir şey diyemiyoruz. Hiç oynamamış takip edilmemiş bir stoper mevkiindeki futbolcu kardeşimiz Milli Takım’a alınıyorsa bizde Levent Gülen diye bir futbolcu var. Genç, yetenekli, kendisine ileriye dönük büyük umutlar besliyoruz. Bizdeki deneyimli sporcularının form durumlarının iyi olmasından dolayı forma şansı bulamıyor. Milli forma hiç oynamayan isimlerden ziyade az forma şansı bulabilen isimlere emanet edilse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bir anket yapsanız ülke genelindeki birçok kişi Milli takım kadrosuna çağırılan isimler hakkında mutlu değildir. Deniz Türüç unutulup süre alamamıştır. Bunun başka izahını düşünemiyorum. Sayın Lucescu müsabakalardan önce düzenlediği basın toplantısında futbolcumuzun adını vererek ‘mutlaka bu oyuncuyu görmek istiyorum’ demişti.”

İLGİLİ HABER Mircea Lucescu`dan Erol Erdal Alkan açıklaması: `Dava açacağım` Mircea Lucescu`dan Erol Erdal Alkan açıklaması: `Dava açacağım`

‘TRANSFER HABERLERİ ASILSIZ’

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Deniz Türüç ve Atila Turan’ın Galatasaray’ın transfer listesinde olduğu hakkında çıkan haberlere tepki gösterdi. Milli Takım kampında olan Deniz ve Atila hakkında çıkan transfer haberlerine tepki gösteren Başkan Bedir, “Biz oyuncularımıza transfer tekliflerinin gelmesine veya büyük bütçeli kulüplerin sporcularımızla ilgilendiğini duymaktan mutlu oluruz. Demek ki doğru ve iyi şeyler yapıyoruz ki bunlar böyle gündem oluyor deriz. Zorumuza giden olaylar ise; bazı yazar arkadaşlar oturuyorlar büyük bütçeli takımların eksikliklerini tespit ederek ‘buralara kimler alınmalı’ diye kafa yorup kendilerince liste yapıyorlar. O takımların bedelsiz göndermek isteyip elden çıkartamadığı isimleri bize yakıştırıyorlar. Ben bunun bize saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bu tür haberlerin büyük bütçeli takımlardan habersiz yapıldığını düşünüyorum, bizim de haberimiz yok. Masa başı gazetecilik hoş bir şey değil” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:37,