SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Efsane isim Buffon gözyaşlarına boğuldu!

2018 Dünya Kupası Play Off maçında İsveç'e elenen İtalya'da Buffon'un milli takım kariyeri sona erdi. İtalyan yıldız maç sonunda gözyaşlarına boğuldu.

Güncellenme: 07:50, 14/11/2017
Efsane isim Buffon gözyaşlarına boğuldu!

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Turu ikinci maçında İtalya, konuğu İsveç’le 0-0 berabere kaldı. İlk maçı deplasmanda 1-0 kaybeden İtalya, 60 yıl aradan sonra ilk kez Dünya Kupası’nın dışında kaldı. İtalya’da Buffon gözyaşları içinde milli takımı bıraktığını açıkladı.

“Milli takımı bırakıyorum”

Daha önce 2018 Dünya Kupası ile milli takıma veda edeceğini açıklayan Buffon, İsveç’e elenilmesinin ardından zorunlu olarak erken veda etti. Maç sonunda büyük üzüntü yaşayan yıldız kaleci; ”Kendim için değil ama İtalyan futbolu adına çok üzgünüm. Ülkemiz adına çok şey ifade eden bir konuda başarısız olduk. Bunları nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum ama milli takımı bırakıyorum. Burada herkes eşit derecede suçlu. Bir günah keçisi aramamalıyız. Birlikte kazandık, birlikte kaybettik” dedi.

İtalya, en son olarak 1958 Dünya Kupası’na katılamamıştı.

İşte o anlar…

 

 

İLGİLİ HABER İtalya 60 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası`nda yok! İsveç, Rusya vizesini kaptı İtalya 60 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası`nda yok! İsveç, Rusya vizesini kaptı

Yayınlanma Tarihi:07:12,