SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolgay Arslan: Almanya’daki gençler Milli Takım’ı düşünmüyor

Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Tolgay Arslan BJK TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Almanya'da büyüdüğünü söyleyen genç futbolcu, 'Oradaki gençler Milli Takım'ı düşünmüyor' ded.

Güncellenme: 14:56, 13/11/2017
Tolgay Arslan: Almanya’daki gençler Milli Takım’ı düşünmüyor

Beşiktaşlı Tolgay Arslan kulüp televizyonuna önemli açıklamalar yaptı. Şampiyonlar Ligi hayalini açıklayan Arslan, Milli Takım ve hakemler ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Tolgay Arslan’ın BJK TV'ye yaptığı açıklamadan satırbaşları:

‘RAKİPLERİN BİZİ YENMESİ ZOR’

“Takım olarak iyi bir takımız. Rakiplerimiz bize karşı daha çok konsantre oluyorlar. Hırslı oynuyorlar. Biz kendi futbolumuzu oynayıp yüzde yüzümüzü takıma verebilirsek daha başarılı olabiliriz. Rakiplerin bizi yenmesi zor. Geçen seneye göre daha iyi oynamalıyız.

‘FUTBOLA ARTIK BAŞKA BAKIYORUM’

İlk geldiğim dönem bir süre uyum sorunu yaşadım. Bir de ciddi bir sakatlık geçirip uzak kaldım takımdan. Geçen sene iyi toparlandım en sevdiğim mevkide Oğuzhan’la yan yana oynadım. Geçen sezon özellikle son haftalarda iyi maçlar çıkardım. Oynadığım mevkide çıktığım maçlarda kendimi iyi hissediyorum, takıma elimden gelen katkıyı vermeye çalışıyorum. Geldiğimde kampın son günü sakatlanıp 6-7 ay uzak kalmıştım. Bu da güçlendiriyor insanı. Futbola artık başka bakıyorum, futbol en sevdiğim oyun. İki çocuğum var, ailem var onlar her şeyden önce geliyor.

‘SİZİN İÇİN ŞUT ÇEKECEĞİM’

Neden şut çekmiyorsun diye soruyorlar bana. Taraftarlara sizin için şut çekeceğim dedim. Monaco maçında, Göztepe maçında şut çektim. Ama uygun arkadaşım varsa pas vermeyi tercih ediyorum. Hücum oyuncularına orta saha oyuncuları olarak destek vermeye çalışıyoruz hücum oyuncuları golden sonra açılabiliyor. Onlara destek vermeliyiz. ‘BU SENE DAHA TECRÜBELİYİZ’

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde artık tanınan bir takım oldu. Stadıyla, taraftarıyla Beşiktaş artık bilinen takımlar arasında. Belli bir seviyeye geldik, daha yukarı çıkarmaya çalışıyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde turu geçersek iyi bir rakip gelecek. Geçen sene son maça kadar devam ettik. O maçtan sonra seneye daha iyi olacağız demiştim. Çünkü bende dahil ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde oynayan oyuncular vardı. Geçen sene tecrübesizlik dezavantajdı bu sene daha tecrübeliyiz.

İLGİLİ HABER Yılmaz Vural: Ülkede göreve talip olmak dalga konusu olmaya başladı Yılmaz Vural: Ülkede göreve talip olmak dalga konusu olmaya başladı

‘HAKEMLERE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREK’

Türkiye’de hakemlerin işi zor. En ufak bir pozisyonda hakemlere gidiyoruz. Hakemlere sahip çıkmamız gerek. Onlar da hata yapabilir. Şampiyonlar Ligi'nde hakemler daha çok oyunu oynatmaya çalışıyorlar, o zaman daha zevkli ve kaliteli oyun oluyor. Şampiyonlar Ligi başka bir lig. Ülkemizi temsil ediyoruz. Yurt dışı liglerinde hakemler hata yaptıklarında özür dileyip ben öyle gördüm diyor. Maç içinde adrenalinle sert tepkiler veriyoruz ama hakemlere sahip çıkmalıyız.

‘ALMANYA’DAKİ GENÇ OYUNCULAR MİLLİ TAKIMI DÜŞÜNMÜYOR’ Hayalimdeki gol, Şampiyonlar Ligi finalinde 25 metreden uzaktan doksana giden bir gol atma hayalim var. İnşallah gerçekleştiririm. Almanya’da büyüdüm, pek Türkiye’yi tanımıyordum. Yılda bir kez gelmekle olmuyor. O yüzden Almanya’daki genç oyuncular milli takımı düşünmüyor. Ben ülkemi tanıdım milli takım içinde bekliyorum. Takım olarak birbirimizi tanıyoruz. Abi, kardeş gibi aileden biri gibi birbirimizi gördüğümüz için daha bir mücadele ediyor, yardımlaşıyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:14:54,