SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olympiakos oyuncuları milli takıma gitmeme kararı aldı

THY Euroleague ile FIBA arasında yaşanan krizden Olympiakos da etkilendi. Yunan temsilcisinde forma giyen Giorgis Printezis, Kostas Papanikolau, Vaggelis Mantzaris Ioannis Papapetrou, Nikola Milutinov ve Janis Strelnieks toplu bir açıklama yayınlayarak takvim yoğunluğu nedeniyle milli takımlarına katılamayacaklarını açıkladı.

Güncellenme: 23:23, 13/11/2017
Olympiakos oyuncuları milli takıma gitmeme kararı aldı

THY Euroleague’in iddialı ekiplerinden Olympiakos’ta Yunan oyuncular Giorgis Printezis, Kostas Papanikolau, Vaggelis Mantzaris ve Ioannis Papapetrou ile Sırp Nikola Milutinov ve Leton Janis Strelnieks 2019 Dünya Kupası Elemelerinde ülkelerinin milli takımlarında yer almayacaklarını ortak bir açıklama ile duyurdu.

Oyuncular toplu şekilde bir açıklama yayınlarken şu ifadelere yer verildi: “Milli takımdan gelen çağrılara her zaman olumlu yanıt verdik. Ailelerimizden uzak kaldık, yorgunluğumuzu bir kenara bıraktık, sakatlık riskini göze aldık ve zaman zaman da sakatlık yaşadık. Ülkemize olan sevgimizden ve saygımızdan dolayı bunlardan hiçbir zaman şikayet etmedik. Ancak şimdi Dünya Kupası Eleme maçlarının takvimi nedeniyle zor bir durumda kaldık. Bu karşılaşmalarda milli formayı giyemeyeceğimizi duyuruyoruz. Olympiakos’un EuroLeague maçlarında yer almamanın profesyonelliğe yakışmayacağının anlaşılması gerekiyor. Zaten bir çoğumuz 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası nedeniyle takımımızın sezon öncesi hazırlıklarına katılamadık. Umuyoruz bu durum en kısa zamanda normale döner ve biz de yine ülke milli takımlarımız için mücadele etmeye devam ederiz.”

FIBA ve Euroleague arasındaki kriz nedeniyle ortaya çıkan sıkışık takvim nedeniyle zor durumda kalan sporcular tercihlerini Euroleague’den yana kullandı. Fenerbahçe Doğuş’ta da Türk oyuncular yayınladıkları ortak açıklamayla Milli Takım’da yer alamayacaklarını açıklamış ancak gelen tepkiler üzerine geri adım atmak durumunda kalmışlardı. İLGİLİ HABER Fenerbahçe Doğuş`un yıldızı Gigi Datome ve bir taraftar arasında Twitter`da ilginç diyalog Fenerbahçe Doğuş`un yıldızı Gigi Datome ve bir taraftar arasında Twitter`da ilginç diyalog