SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucescu’nun yerine Kahveci

12 Kasım 2017

A Milli Futbol Takımımızın önündeki ilk turnuva, eğer katılabilirsek, 2020 yılında. 2020 yılındaki bu turnuvaya şu an 73 yaşında olan Mircea Lucescu ile hazırlanmaya başladık.

2020'de 75 yaşını dolduracak olan Lucescu'nun “Genç bir takım kuruyoruz” parolasıyla başladığı operasyonda ilk maçı önceki gün Romanya ile oynadık. İlk yarıda şut bile atamadık. Ligimizde Kardemir Karabükspor forması giyen Gheorghe Grozav'un iki golüyle de sahadan 2-0 mağlup ayrıldık.

İşin garip tarafı ise ilk şutu 49. dakikada yani maçın ikinci yarısında atabildiğimiz maç için Lucescu'nun ‘ilk yarıdaki oyunu beğendiğini' söylemesi oldu. Şaka gibi! İki ihtimal var. Ya bize başka bir maçı izlettiler ya da Lucescu'ya…

“Bizim takımımızda 20 yaş civarında 4 oyuncu vardı. Bizim bunun üzerine bir şeyler inşa etmemiz lazım” diye ‘gençleştirme operasyonu' isteyen Lucescu bir de umut verdi. “Zamanla daha iyi olacağız” dedi. Buna yürekten inananların olduğunu pek sanmıyorum.

Gerek maçla gerekse Lucescu'nun kariyeri ile ilgili en gerçekçi yorum ise eski milli futbolcumuz Nihat Kahveci'den geldi. Lucescu'yu istifaya davet eden Nihat “Şu an ülkendesin, kal bence orada hocam. Bir katkın olmasın hep zarar hep zarar…” dedi.

Naçizane teklifim; Lucescu, Nihat'ın çağrısına uysun. Hazır gençleştirme isteyen Lucescu da koltuğunu 37 yaşındaki Nihat'a devretsin. Hem efsane hem de yerli. En önemli meziyeti ise adam samimi…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek