SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj gönderdi

Yüzde Yüz Futbol özel yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a; Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Medipol Başakşehir'in başkanları Erdoğan'a videolu mesaj gönderdi.

Güncellenme: 21:31, 12/11/2017
Kulüp başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj gönderdi

NTV Spor’da Yüzde Yüz Futbol özel yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan spor gündemine dair önemli açıklamalarda bulunurken Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Medipol Başakşehir’in başkanları Erdoğan videolu mesaj gönderdi. Başkanların ifadeleri şu şekilde:

Dursun Özbek: “Her şehirde aşağı yukarı çok modern tesisler yapıldı. Dünya çapındaki her türlü organizasyonu artık Türkiye alabilecek kapasitede. Bunun için sayın Cumhurbaşkanına teşekkür etmek lazım. Tabi kendisi de futboldan geliyor. Futbola büyük önem veriyor. Hiç bir kulüp yok ki; sayın Cumhurbaşkanına gitsin de derman bulamasın. Bütün spor kulüpleri, özellikle futbol kulüpleri için büyük bir şans.”

Aziz Yıldırım: “Kulüplerin bütün sorunları, Kulüpler Birliği üzerinden gidildiği ve dertler anlatıldığında, bu dertleri her zaman çözüm bulmak için kanunlar çerçevesinde destek olmuştu. Bundan dolayı şahsım kulübüm adına Kulüpler Birliği döneminde yaptığım çalışmalarda da bu yardımları destekleri gördüğüm için ayrıca teşekkür ediyorum. Esas Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye yapmış olduğu katkı, FETÖ ve örgütleriyle yaptığı mücadeledir. Bunu her yerde söylemeye mecburuz. Eğer Türkiye Cumhuriyeti’ni, 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanının etrafında bu direniş olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti belki tarihde yok olmuş olacaktı. Esas başarısı, söylememiz gereken budur. Sporda sayın Cumhurbaşkanı kulüplerin dertlerini çözmüştür, çözmeye devam ediyor.”

İLGİLİ HABER SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`dan `yabancı sınırı` açıklaması SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`dan `yabancı sınırı` açıklaması

Fikret Orman: “Sporla çok ilgili bir Cumhurbaşkanımız var. Hem konuya vakıf bir cumhurbaşkanımız var. Bizim camiamızla çok ilgili. Zaten stadın yapılmasında her seferinde dile getirdiğimiz gibi çok büyük pay sahibi. O zaman da söyledim, hala söylüyorum. Allah razı olsun. Geçen maçı beraber seyrederken de şuna vakıf oldum. Futbolu da çok iyi biliyor. Oyun, oyunu okuması, sporcular hakkındaki bilgileri, taktik bilgisi… İnanılmaz derecede bilgi sahibi. Beni çok etkiledi.”

Muharrem Usta: “Son yıllarda Türkiye'de sporun altyapısıyla ilgili inanılmaz bir değişim var. Başarı orataya çıkacaksa bunun olmazsa olmazlarından birisi tesisler. Türkiye'nin dört bir yanına olağanüstü tesisler yapıldı ve işin bir bacağının tamamlanması açısından sayın Cumhurbaşkanımızın büyük bir reform oldu. İşin yatırım tarafıan geliyor cumhurbaşkanı, ekonomik tarafına geliyor cumhurbaşkanı sportifta artık söyşeyeceğimiz birşey kalmıyor. Zannediyorum kulüplerin artık bu noktada gereğini yapması gerekiyor. Aslıdna spor camiası için büyük bir şans. Bunu en iyi noktaya taşıyabilmek adına kulüplerin sorunlarını çözebilmek açısından gerçekten büyük desteğini görüyoruz.”

Göksel Gümüşdağ: “Sayın Cumhurbaşkanımız spora ve futbola çok büyük hizmetleri oldu. Özellikle son 10 yılda, dünyada eşi benzeri olmayan bir stat yatırımı yapıldı. Maalesef bu statlara rağmen, devlet ve Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetleri yapmasına rağmen kulüpler aynı oranda başarılı değil. Ben başarılı olmadığımız düşünüyorum. Bundan sonra kulüpler hem sayın cumhurbaşkanımıza hem halkımıza yeni yapılanmayı önlerine koymamız lazım. Kalıcı ve uzun soluklu bir proje üretirsek Türk futbolunda çok daha başarılı süreçleri yaşarız.”

İLGİLİ HABER Recep Tayyip Erdoğan, NTV Spor`da sporun gündemine dair soruları yanıtladı Recep Tayyip Erdoğan, NTV Spor`da sporun gündemine dair soruları yanıtladı

Yayınlanma Tarihi:21:14,