SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aykut Kocaman’dan flaş değişiklik! Tam gün metodu…

Aykut Kocaman’dan flaş değişiklik! Tam gün metodu…

Fenerbahçe'de takımın çalışma şekli ve saatlerinde değişikliğe gidilme kararı alındı.

Fenerbahçe’de Milli Takım arasının ardından yeni bir dönem başlıyor. Sarı-lacivertliler bir an önce toparlanmak ve şampiyonluk yarışına ortak olmak için kolları sıvadı. İlk olarak takımın çalışma şekli ve saatlerinde değişikliğe gidilme kararı alındı.

Geçmiş dönemde de başvurulan tam gün mesai yeniden uygulamaya geçiyor. Milli maçların ardından takım halinde çalışmalara başlayacak olan sarı-lacivertliler bu sayede sorunları daha kolay çözmeyi planlıyor. Sabah ve akşam çalışması boyunca tesislerde kalan futbolcular yine benzer yönteme başvuracak.

11 Kasım 2017 Fenerbahçeli Roberto Soldado eski günlerini mumla arıyor Fenerbahçe'nin İspanyol golcüsü Roberto Soldado, sarı-lacivertlilerde forma giydiği 8 maçta golle buluşamadı. Real Madrid, Valencia, Tottenham gibi önemli kulüplerde top koşturan 32 yaşındaki oyuncu, eski formuna döneceği günleri bekliyor. İlgili Haberi Oku

TESİSLERDE DAHA ÇOK ZAMAN GEÇİRECEKLER

Tek antrenman olduğu günler de tesislerde daha fazla mesai yapılacak. Sarı-lacivertliler özellikle kritik süreci bu şekilde aşmayı hedefliyor. Gerek futbolcuların teknik heyet ile yapacağı toplantılar gerekse antrenman sonrası sorunların yüz yüze konuşulması ile takım kimliğinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Futbolcular artık yeni dönemle birlikte tesislerde daha çok zaman geçirecek.

Bu arada takımın istenen sonuçları alamamasında birçok etkin önemli rol oynadı. Kadronun geç kurulması, bireysel hatalar, taktik anlayış gibi konuların yanısıra hafta içinde yapılan yoğun çalışmaların da takımı fazlasıyla yorduğunu ifade edildi.

Özellikle bazı oyuncuların yoğun antrenman programından etkilendiği ifade edildi. Futbolcuların maç içinde özellikle son bölümlerde oyundan düşmesinde bu temponun da etkileyici faktörlerden biri olduğunun altı çizildi.

Milliyet