SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yasemin Adar’dan ‘sarkıntılık yapan adama yumruk attı’ haberlerine açıklama

"Türkiye'nin dünya şampiyonu ilk kadın güreşçisi" unvanını alan Yasemin Adar'ın kendisini sarkıntılık eden adamı hastanelik ettiği şeklinde bazı internet sitelerinde haber yer aldı. Ancak daha sonra gerçek ortaya çıktı. Adar resmi Instagram hesabından "Böyle bir twitter hesabım yoktur!!! Yalan yanlış şeyler paylaşıp insanları kandırıp gündem yaratmak isteyen sahte hesaptır. Lütfen yalanlarına ortak olmayın" açıklamasını yaptı.

Güncellenme: 11:36, 11/11/2017
Yasemin Adar’dan ‘sarkıntılık yapan adama yumruk attı’ haberlerine açıklama

Paris’te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda 75 kiloda altın madalya kazandırarak “Türkiye’nin dünya şampiyonu ilk kadın güreşçisi” unvanını alan Yasemin Adar’ın kendisini sarkıntılık eden adamı hastanelik ettiği şeklinde bazı internet sitelerinde iddialar yer aldı.

Ancak daha sonra gerçek ortaya çıktı. Yasemin Adar’ın isminin bulunduğu ‘fake (sahte) hesap’tan “Adamın biri sarkıntılık yaptı bende yumruğu çaktım ağzına hastanelik olmuş şikayetci olmuş sorun değil o yumruğu tüm kadınlar adına attım” şeklinde paylaşım yapıldı.

Yasemin Adar’dan da yalanlama gecikmedi. Dünya Şampiyonu güreşçi, daha önce resmi olduğunu açıkladığı Instagram hesabından, “Böyle bir twitter hesabım yoktur!!! Yalan yanlış şeyler paylaşıp insanları kandırıp gündem yaratmak isteyen sahte hesaptır. Lütfen yalanlarına ortak olmayın” açıklamasını yaptı.

Öte yandan oyuncu Nurgül Yeşilçay da sahte hesabın paylaşımına aldandı ve aynı haberi paylaşarak “Bu sefer olmadı mı? Bak sen şu işe. Ellerine sağlık bacım” yazdı.

İLGİLİ HABER Dünya şampiyonuna beşibiryerde Dünya şampiyonuna beşibiryerde

Yayınlanma Tarihi:11:23,